• Naujienos
 • Dešimtaisiais veiklos metais – rekordiniai skaičiai

  Šiemet Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Profesinio rengimo skyrius pažymi savo veiklos dešimtmetį.

  2000 m. švietimo ir mokslo ministro įsakymu kvalifikacijos egzaminų organizavimo funkcija buvo perduota Kauno regiono darbdaviams atstovaujančiai institucijai – Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmams. Šios veiklos pagrindinis finansavimo šaltinis yra LR Švietimo ir mokslo ministerija.

  Iki tol keletą metų eksperimento būdu šią funkciją vykdė tik Panevėžio PPAR, 2001 m. prisijungė kauniečiai, o po keleto metų jau visuose Lietuvos regionuose kvalifikacijos egzaminus organizavo prekybos, pramonės ir amatų rūmai.

  Šiais mokslo metais Kauno PPA rūmų Profesinio rengimo skyrius parengė rekordiškai daug, beveik 6000 teorijos ir 6000 praktikos užduočių kvalifikacijos egzaminams profesinėse mokyklose. Skirtingai nei kiekvienais metais, kvalifikacijos egzaminus Profesinio rengimo skyrius organizavo ne tik Kauno ir Marijampolės apskričių, bet ir Tauragės bei Šilutės profesinėms mokykloms. Todėl mokyklas baigusių mokinių skaičius šiemet išaugo iki 5114. Kauno apskrities profesinėse mokyklose įvairias specialybes įgijo 3892, Marijampolės – 701, Tauragės – 222, Šilutės – 299 mokiniai.

  Kaip ir kasmet, dauguma kvalifikacijos egzaminų užduočių buvo parengtos naudojantis projekto BPD2004-ESF-2.4.0-01-04/0044 „Profesinio mokymo žinių ir kompetencijos vertinimo sistemos sukūrimas ir plėtra“ metu sukurtomis ir kasmet atnaujinamomis vieningomis kvalifikacijos (teorijos ir praktikos) egzaminų užduotimis iš respublikinės užduočių bazės.

  Kvalifikacijos egzaminų laikotarpiui (sausis, vasaris, gegužė, birželis) egzaminuotojais buvo įdarbinti 345 darbdaviai ir profesijos atstovai. Didžioji jų dalis (318 egzaminuotojų) dirbo birželio mėnesį.

  Kvalifikacijos egzaminų metu komisijos pirmininkai (darbdaviai), stebėdami mokinius teorijos ir praktinio egzamino metu, turėjo galimybę įvertinti būsimų specialistų teorines žinias, praktinius įgūdžius ir asmeninius gebėjimus. Labai gerų atsiliepimų iš darbdavių sulaukė 392 mokiniai. Jiems įteikti Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų pažymėjimai, liudijantys mokinių išskirtinai gerą pasirengimą pasirinktai profesijai.

  Kauno PPA rūmų Profesinio rengimo skyrius rengia detalią egzaminų įvykdymo ataskaitą ir statistinę duomenų analizę.

Skip to content