• Naujienos
 • Derybos dėl laisvosios prekybos sutarčių su Australija ir Naująja Zelandija – kokie Jūsų verslo interesai šiose šalyse?

  Derybos dėl laisvosios prekybos sutarčių su Australija ir Naująja Zelandija – kokie Jūsų verslo interesai šiose šalyse?

  Kviečiame įmones, kurios eksportuoja į Australiją ar Naująją Zelandija ar bando patekti į šias rinkas, informuoti apie prioritetus, interesus ir kliūtis patenkant į šias rinkas.

  2018 m. gegužės 22 d. Europos Komisijai buvo suteiktas įgaliojimas pradėti derybas dėl laisvosios prekybos sutarčių su Australija ir Naująja Zelandija ir liepą įvyko pirmieji derybiniai raundai. Šiais laisvosios prekybos susitarimais bus siekiama šalinti esamas kliūtis prekybai, panaikinti muitus prekėms ir suteikti geresnę prieigą prie paslaugų rinkos ir viešųjų pirkimų Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje. Derybas tikimasi baigti iki 2019 metų pabaigos.

  Tam, kad susitarimas būtų naudingas Lietuvos eksportuotojams, siekiame išsiaiškinti Lietuvos verslo prioritetus, interesus ir kliūtis patenkant į šias rinkas. Todėl laukiame Jūsų atsakymų dėl prioritetų ir informacijos šiose srityse:

  1. Puolamieji interesai (prekės, kurias įmonė būtų suinteresuota eksportuoti į Australijos arba Naujosios Zelandijos rinkas) – su kombinuotosios nomenklatūros 8 skaičių prekių kodais ir intereso pagrindimu.

  2. Ginamieji interesai (prekės, jautrios importui iš Australijos arba Naujosios Zelandijos) – su kombinuotosios nomenklatūros 8 skaičių prekių kodais ir intereso pagrindimu.

  3. Netarifinės kliūtys pramoninėms ir žemės ūkio prekėms (sanitariniai ir fitosanitariniai reikalavimai, techninės prekybos kliūtys, muitinės procedūros ir kt.)

  4. Kliūtys paslaugoms ir tiesioginėms investicijoms

  5. Kliūtys dalyvauti viešuosiuose pirkimuose.

  Prašome teikti atsakymus atskirai Australijai ir Naujajai Zelandijai.

  Informaciją pateikite iki rugpjūčio 20 d. el. paštu: daiva.vysniauskiene@chamber.lt
  , perduosime Užsienio reikalų ministerijai.

Skip to content