• Naujienos
 • Dėl užstato už vienkartines pakuotes sistemos plėtros

  UAB „Eurointegracijos projektai“, pasirašytą sutartį su Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija rengia Užstato už vienkartines pakuotes sistemos plėtros sąnaudų analizę.

  Šios analizės poreikis atsirado pradėjus svarstyti Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymo Nr. IX-517 11 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto Nr. XIIIP-278 pasiūlymą, kuriuo siūloma išplėsti vienkartinių pakuočių̨ privalomo užstato sistemą, į ją įtraukiant visų alkoholinių gėrimų pakuotes nuo 0,1 iki 3 l tūrio.

  Analizės tikslas – įvertinti užstato už vienkartines pakuotes plėtros alkoholinių gėrimų pakuotėms poveikį ir naudą.

  Siekiant tinkamai įvertinti užstato už vienkartines pakuotes plėtros analizės prielaidas bei siekiant gauti patikimus duomenis apie alkoholio pakuotės patekimo į rinką bei utilizavimo procesus, yra būtinas visų šiuose procesuose dalyvaujančių šalių bendradarbiavimas keičiantis duomenimis bei informacija. Atsižvelgiant į tai, prašome atsakyti į analizės parengimui reikalingus klausimus, kuriuos suformulavo UAB „Eurointegracijos projektai“:

  1. Kaip vertinate planuojamą užstato už vienkartines pakuotes sistemos plėtrą, į ją įtraukiant stipriųjų alkoholinių gėrimų stiklinę tarą?
  2. Kokias galimybes ir sunkumus prekybos organizacijos numato, jei bus įgyvendintas Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymo Nr. IX-517 11 straipsnio pakeitimas, įtraukiant alkoholio pakuotes į užstato sistemą?
  3. Ar, Jūsų nuomone, keisis visos Lietuvos atliekų tvarkymo sistema, praplėtus užstato sistemą, t.y. stipriųjų alkoholinių gėrimų tarą įtraukus į depozito sistemą? Jei taip, tai kaip ji keisis.
  4. Ar praplėtus užstato sistemą brangtų stiprieji alkoholiniai gėrimai, o galbūt ir kitos, pvz., maisto prekės?

  Prašome Jūsų atsakyti iki rugpjūčio 24 d. el. paštu daiva.vysniauskiene@chamber.lt
  , 8687 36240.

Skip to content