• Naujienos
 • Dėkojame „Erasmus+“ programai

  Dėkojame „Erasmus+“ programai

  „Erasmus+“ mobilumo projekto Nr. 2016-1-LT01-KA116-022769 „Naujų žinių, įgūdžių įgijimas, adaptacija darbo rinkoje per tarptautiškumo veiklas“ metu Kauno statybos ir paslaugų mokymo centro 4 mokiniai virėjai su spec. poreikiais 2016 m. lapkritį–gruodį atliko 4 savaičių praktiką Italijoje, Romoje, 2017 m. vasarį–kovą 4 mokiniai Vengrijoje, Budapešte. Romoje mokiniai dirbo Papero Gallo bei GalloUmbro kavinėse gamino itališkos virtuvės pateikalus (picas, mėsos, žuvies patiekalus, pastas, pjaustė vaisius, daržoves). Darbo tempas buvo pakankamai intensyvus. Budapešte mokiniai dirbo „Hotel Astoria“ restorane, gamino vengriškus patiekalus.

  Mokiniai ne tik dirbo, bet ir susipažino su Italijos, Vengrijos kultūra, turiningai leido laisvalaikį, susipažino su istoriniais paminklais, lankėsi įvairiuose renginiuose.

  Socialinio slaugytojo specialybės mokiniai taip pat atliko praktiką Vengrijoje, Budapešte, Árnyas ir Corvin darželiuose. Vykdytos veiklos: vaikų grupių tvarkos palaikymas (prižiūrėti švarą ir higieną); žaidimai darželio kieme (padėti apsirengti ir nusirengti, prižiūrėti vaikus kieme); pasiruošimas pietums, maitinimas (padėti su pusryčiais, priešpiečiais, pietumis, sutvarkyti stalus); pasiruošimas pietų miegui (padėti vaikams nusiprausti, pakloti lovas); mokiniai dalyvavo įvairiose grupinėse ir individualiuose terapijose, praktiniuose užsiėmimuose: kaniterapija (naudojamas specialiai paruoštas šuo motyvacijai sustiprinti), šokių, spalvų ir judesio, motorikos sutrikimų, logopedo ir kitų specialistų. Lankytasi specialiųjų poreikių institucijoje, kur mokosi protinę ir fizinę negalią turintys mokiniai. Stebėta, kaip vyksta užsiėmimai su mokiniais ir kokios naudojamos metodikos ir priemonės. Siekiant užtikrinti mokymosi efektyvumą, mokykloje didelis dėmesys skiriamas abipusiam bendradarbiavimui tarp darbuotojų ir mokinių tėvų.

  Mokiniai ne tik dirbo, bet ir lankėsi Royal pilyje, Matthias bažnyčioje, Vengrijos parlamente, laisvalaikio centruose, Budapešto zoologijos ir botanikos parke ir t.t.

  2016 m. lapkritį – gruodį mokiniai statybininkai atliko 4 savaičių praktiką Danijoje Center for Erhvervsrettede Uddannelser Lolland-Falster (CELF). Mokiniai atliko sienų montavimo, šiltinimo, vonios kambario įrengimo, plytelių klijavimo, stogo dengimo, karkasinio namo statybos, drenažo, santechnikos darbus. Mokiniai ne tik dirbo, bet ir turiningai leido laisvalaikį, lankėsi Danijos sostinėje Kopenhagoje, bendravo su bendramoksliais danais.

  2017 m. vasario mėnesį 7 statybinių specialybių profesinio rengimo specialistų grupė taip pat lankėsi Danijoje Center for Erhvervsrettede Uddannelser Lolland-Falster (CELF), kur vyko darbo stebėjimo (asistavimo), praktikos veiklos. Profesinio rengimo specialistai susipažino su statybinių specialybių mokymu, santechnikos, stalių, mūrininkų specialybių mokymu, praktinėmis ir teorinėmis mokymo idėjomis, lankėsi statybų objektuose, turėjo plačią kultūrinę programą Nykobinge ir Kopenhagoje.

  Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras siekia tapti europinio standarto ugdymo institucija, kurios baigimo dokumentą pripažintų ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse. Kryptingomis pastangomis siekiama aukštos ugdymo kokybės, taip pat padaryti profesinį ir bendrąjį išsilavinimą prieinamą kuo platesniam asmenų ratui, išplėsti galimybes toliau jiems mokytis. Organizacijos tikslas – teikti kokybišką, laikmečio reikalavimus atitinkantį išsilavinimą, kad kiekvienas mokinys pagal savo poreikius ir išgales bręstų kaip asmenybė, ugdytųsi pilietinę ir tautinę savimonę, įgytų gerų praktinių įgūdžių, kurie užtikrintų galimybę konkuruoti darbo rinkoje. Šiandieninei darbo rinkai reikalingas kvalifikuotas specialistas, sugebantis prisitaikyti prie naujų darbo sąlygų, mokantis dirbti kokybiškai, sparčiai, savarankiškai. Specialistai pastebi, kad darbuotojams trūksta pareigingumo, atsakingumo, situacijos valdymo, išradingumo bei domėjimosi naujovėmis gebėjimų. Baigę profesines mokyklas mokiniai stokoja praktinių gebėjimų. Taip pat yra aktualūs žinių apie naujausias technologijas ir medžiagas bei darbo jomis gebėjimai.

  Profesinis mokymas taip pat turi padėti spręsti platesnio pobūdžio visuomenės problemas, ypač skatinti socialinę įtrauktį.

  Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras ir ateityje aktyviai planuoja dalyvauti „Erasmus+“ mobilumo mokinių ir darbuotojų projektuose, siekiant mokiniams ir darbuotojams įgyti naujų žinių, įgūdžių, tobulinti praktinius gebėjimus, kalbinius įgūdžius, kad būtų lengviau ateityje adaptuotis darbo rinkoje.

  Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

  Daugiau informacijos:

  Ričardas Šeštokas, Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras, direktorius Tel. 8 37 451434 El. p. info@profcentras.lt

  Tomas Vilčinskas, Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras, projektų vadovas Tel. +37068752810 El. tomas.vilcinskas71@gmail.comSkip to content