• Debatai Marijampolėje

    Vasario 19 d. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Marijampolės filialas bei IQ žurnalo redakcija organizavo kandidatų į Marijampolės tarybos narius-merus debatus „Savivalda ir Verslas“. Susitikti su gausiu būriu verslo atstovų atvyko aštuoni iš devynių kandidatų. Debatų moderatorius IQ žurnalo vyriausiasis redaktorius Ovidijus Lukošius paskelbė dalyvaujančių kandidatų vardus, pavardes ir pakvietė užimti vietas tribūnose. Renginio dalyviams pasiūlyta dalyvauti slaptame balsavime internetu ir išreikšti savo nuomonę, kurį kandidatą rinktųsi.

    Asmens prisistatymui buvo skirta viena minutė. Kandidatai pateikė informaciją apie save bei skelbė savo rinkimų programos tezes verslo klausimais. Debatų metu diskutuota kaip išlaikyti ir pritraukti jaunus darbingus žmones į savivaldybę, kokios priemonės skatintų naujų darbo vietų atsiradimą. Atsakydami į gausius  susirinkusiųjų klausimus kandidatai pateikė siūlymus dėl verslo pritraukimo į regioną, išsakė savo nuomonę savivaldos ir verslo bendradarbiavimo klausimu, siūlė kokiomis formomis jis galėtų vykti. Kalbėta apie verslo aplinkos gerinimo galimybes, vertinta Marijampolės laisvos ekonominės zonos įtaka regionui ir jame veikiančiam verslui. Didžiausią aktyvumą rodė keleivių pervežimo verslu užsiimančios įmonės. Jų nuomone, savivaldybėje rengiama darnaus judumo programa sudaro išskirtines sąlygas monopolizuoti šį verslą vienos įmonės rankose.

    Renginio pabaigoje kandidatams ir dalyviams už korektiškus ir konstruktyvius debatus, linkėdami sėkmės rinkiminėje kovoje, padėkojo Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius ir Marijampolės tarybos pirmininkas Kęstutis Svitojus.

    Debatų vaizdo įrašas

Skip to content