• Naujienos
 • Debatai Jonavoje

  2019 metų vasario 20 dieną, Jonavos rajono savivaldybės Jeronimo Ralio  salėje,  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Jonavos filialo iniciatyva, vyko  kandidatų į Jonavos rajono savivaldybės merus debatai.  Sausakimšoje savivaldybės  salėje , susirinkusius  dalyvius pasveikino KPPAR Jonavos filialo Tarybos pirmininkas Alfonsas  Meškauskas. Debatų moderatorius –žurnalistas Vadimas Nurulinas.

  Debatuose dalyvavo ne tik kandidatai į miesto merus: Alina Batulevičienė (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis) , Arvydas Gasys (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), Saulius Jakimavičius (Darbo partija),  Gintas Jasiulionis (Tėvynės sąjunga- Lietuvos krikščionys demokratai) , Dovilė Lileikienė (Lietuvos žaliųjų partija), Egidijus Sinkevičius  (Visuomeninis rinkimų komitetas su Sinkevičiumi ir Osausku), Mindaugas Sinkevičius (Lietuvos socialdemokratų partija, bet ir  nekeliantys kandidatūros į mero postus, bet dalyvaujantys Tarybos rinkimuose,  Juozas Jokimas (Tvarka ir teisingumas)  bei Rita Latviūnienė (Lietuvos socialdemokratų darbo partija) .

   Debatų pirmoje dalyje  jų dalyviai išsakė  kandidatavimo ar mero nekėlimo motyvus, pagrindines programos tezes, susijusios su verslo plėtra mieste, pristatė savo moto.

  Dviejų nekandidatuojančių partijų atstovai išsakė priežastis, kodėl šiemet nekėlė mero kandidatūros: Rita Latviūnienė  jau 4 metus nėra Tarybos narė, todėl pirmiausia reikia pradėti nuo to. Juozas Jokimas minėjo jo atstovaujamos partijos skylimą, džiaugėsi, kad  sąraše į rajono Tarybą kandidatuoja virš 20 žmonių.

  Visi kandidatai pripažino, kad santykis su verslu jiems yra ypač svarbus, visi  žadėjo pritraukti investicijas, skatinti verslo augimą bei plėtrą. Bene daugiausia dalyvių diskusijų sulaukė klausimas dėl  Jonavos LEZ reikalingumo. Kandidatai į merus sutiko, kad rajonui reikalingos verslo investicijos, kurios sukurtų darbo vietas. Aštrumo diskusijai suteikė verslininko Virginijaus Vizbaro klausimas dėl padėties Skaruliuose. „Jeigu jums atrodo, kad sovietiniai laikai praėjo – kviečiu jus į Skarulius, pamatysite, kad ten niekas nepakito nuo tų laikų : nei lempos dega, nei šaligatviai sutvarkyti, nei autobusai važiuoja. Tuo pačiu ten jau yra miestas, ir žemės bei NT mokesčiai dešįmtimis kartų didesni, nei netoliese esančiame Jonalaukio kaime“.

  Konkretaus siūlymo kaip spręsti problemą pateikta nebuvo, atsakymuose net keliskart buvo paminėtas Jonavai taip reikalingas aplinkkelis, kuris turėtų eiti pro Skarulius ir su kurio atėjimu infrastruktūra būtų sutvarkyta ir problemos išspręstos.

     Su skirtingomis vėliavomis bei  programomis į rinkimus einantiems politikams, verslo bendruomenė parengė klausimus, kurių pagrindinė mintis- iš kokių lėšų jūsų  idėjos bus įgyvendintos, jei nebuvo įgyvendintos – kodėl dabar bus kitaip?

  Ar galite įvardinti, iš kokios srities būtų paimti pinigai? Iš  švietimo, sveikatos apsaugos? Kaip pritraukti papildomų lėšų ir skirti jas verslo skatinimui?

  Arvydui Gasiui  atrodo, kad savivaldybė turi turto, laisvų butų, pastatų. Tiesiog reikėtų visą turimą turtą inventorizuoti, nereikalingą parduoti, tinkamai tvarkyti ir finansų atsirastų. Tiesiog reikėtų keisti prioritetus ir dėmesį skirti žmogui, o ne plytai.

  Jam pilnai pritaria ir Saulius Jakimavičius- prioritetų pasirinkimas. Biudžetas ne guminis ir svarbiausia tinkamai sudėlioti prioritetai.

  Apie taupymą kalbėjo ir Egidijus Sinkevičius, minėdamas Jonavoje pasodintus medžius, kainavusius po beveik 300 eurų. Jis turėjo ir savų „vaistų“ demokratijos atkūrimui Jonavoje. Reikėtų  tartis, į diskusijas įtraukti suinteresuotas puses, grąžinti daugiau galių švietimo įstaigoms bei seniūnijoms, daugiau viešumo ir skaidrumo.

  Gintas Jasiulionis  verslui atgaivinti bei infrastruktūrai įrengti siūlė atkreipti dėmesį į SVV rėmimo programas, Ekonomikos ir inovacijų ministerija atsakinga už verslo aplinkos gerinimą šiuo metu rengia sąlygas bei taisykles, tad teisingai tvarkantis lėšų bus.

  Konkretumo pasigesta   Lietuvos žaliųjų programą atstovaujančios  Dovilės Lileikienės programoje. Nebuvo išgirstas atsakymas kokias efektyvias technologijas  ir investicijas, saugios ir švarios  aplinkos užtikrinimui  planuojama pritraukti. Aišku viena – didžiausias dėmesys bus skirtas aplinkai bei gamtos išsaugojimui.

  Su šūkiu „Už darbų tęstinumą“  į rinkimus einančio , dabartinę valdančiąją  LSDP daugumą atstovaujančio Mindaugo Sinkevičiaus atsakymas kodėl  aplinkkelio, sodų bendrijų kelių klausimai nebuvo išspręsti 8 metus būnant valdžioje , paminėjo, kad šie klausimai yra ne savivaldos lygmens.

  Visi parengiamieji darbai, projektavimas, žemės paėmimas visuomenės reikmėms tebevyksta, todėl negalima sakyti, kad niekas nesikeičia. Tačiau tai yra ilgalaikiai procesai, kuriems reikia laiko.

  Alinos Batulevičienės, savo rinkiminėje programoje skelbusios, kad inicijuos Jonavos verslo ambasadoriaus atsiradimą paminėjo, jog tai bus visai atskira  nei vicemero pareigybė, kuriai bus taikomi labai aukšti standartai- būtina teritorijų planavimo patirtis, projektų vadyba. Vicemeras yra politinio pasitikėjimo pareigūnas, todėl tokių savybių veikiausiai neturėtų.

  Tikiuosi, kad kovo 3 dieną Jonavos gyventojai ateis į rinkimus ir balsuos, vylėsi  KPPAR Jonavos filialo Tarybos pirmininkas Alfonsas Meškauskas.

  Debatų vaizdo įrašas

  KPPAR Jonavos filialo direktorė

  Dalia Sinkevičienė

   

   

Skip to content