„Daumantų“ pagardų gamintojai jau dešimtus metus iš eilės gavo nepriklausomų tarptautinių ekspertų patvirtinimą, kad jų gaminami pagardai atitinka aukščiausius „Pasaulinio maisto saugos standarto“ keliamus reikalavimus. Prestižinis sertifikatas, ne tik atveria vartus įmonės produkcijai į užsienio rinkas, bet ir suteikia papildomų garantijų vartotojams.
Tarptautinės sertifikavimo kompanijos „Lloyd Register Quality Assurance“ auditoriai praėjusių metų lapkričio mėnesį bendrovės „Daumantai LT“ cechuose tikrino majonezo, pomidorų padažų ir kečupų gamybos atitikimą „Pasaulinio maisto saugos standarto“ reikalavimams, o naujų metų pradžioje įmonei suteikė aukštą A lygio sertifikatą. Taip pat jau penktą kartą buvo atliktas integruotos ISO 9001 kokybės vadybos ir maisto saugos vadybos sistemos įvertinimo auditas.
„Pasaulinis maisto saugos standartas“ (angl. „British Retail Consortium (BRC) Global Standard for Food Safety“, sutrumpintai BRC) – tai reikalavimų rinkinys maisto gamintojams. Dokumentas yra aiški garantija daugumai prekybininkų. Standartas naudojamas vertinant maisto produktų gamintojus, siekiant apsaugoti vartotojus nuo nekokybiškų maisto gaminių. Jį pripažįsta pasauliniai prekybos tinklai. Be sertifikavimo neapsieina į užsienio šalis savo produkciją eksportuojančios įmonės. Be to, tai gera žinia vartotojams: sertifikatas dar kartą patvirtina, kad įmonė geba garantuoti parduodamų produktų saugą ir kokybę.
Tarptautinio sertifikato reikalavimai nuo 1998 metų vis griežtinami. Jie paremti naujausiais maisto saugos standartais bei metodikomis. 2015 – metų pradžioje buvo išleista jau 7-oji „Pasaulinio maisto saugos standarto“ versija, kuri dar labiau atkreipia dėmesį ne tik į bazinius maisto saugos, kokybės, veiklos kriterijus, kurie turėtų būti įdiegti maisto gamybos organizacijose, bet ir į alergenų valdymą, produktų ženklinimą, produktų bei žaliavų autentiškumą.
2006 metais „Daumantų“ pagardų gamintojai buvo vieni iš pirmųjų Lietuvos maisto produktų gamintojų, kurie pasiryžo savanoriškai atestuotis ir patekti į patikimų gamintojų sąrašą. Prieš tai įmonėje veikė vidinis procesų kontrolės ir maisto saugos mechanizmas. Dabar jau dešimtmetį įmonė kasmet tobulina savo procesus, kad būtų įvertinta aukščiausiu lygiu. BRC duomenimis „Pasaulinio maisto saugos standarto“ sertifikatus turi tik 46 maisto gamybos bendrovės Lietuvoje.
Pasak eksporto vadybininko Dano Piepaliaus, siekdami BRC sertifikato, įmonės darbuotojai kasmet dar labiau patobulėja, įgyja naujų žinių, įmonei tai padeda laikytis naujausių ir aukščiausių maisto saugos ir kokybės reikalavimų.