Lietuvos laisvosios rinkos institutas kartu su nepriklausomais tyrimų institutais Estijoje, Lenkijoje, Slovakijoje, Bulgarijoje ir Čekijoje parengė Darbo lankstumo indeksą ES ir EBPO šalims.
Lyginant su praėjusiais metais, Lietuva pakilo iš 27-os į 15-ąją vietą – tai yra vienas didžiausių šuolių iš visų ES ir EBPO valstybių narių. Pagal Pasaulio banko duomenis, Lietuva reikšmingai sumažino atleidimo kaštus ir sutrumpino išankstinio pranešimo apie atleidimo terminą. Todėl reikšmingai sumažėjo Lietuvos Atleidimo kaštų rodiklis ir valstybė pakilo 12-a pozicijų aukštyn. Baltijos valstybių kontekste, Lietuva pirmauja Darbo lankstumo indekse, aplenkdama Estiją (apytikriai 11 balų) ir Latviją, kuri turi 68,3 balo.
ES ir EBPO šalių narių reitingas sudarytas remiantis Pasaulio banko metodologija ir kasmet skelbiamais „Doing Business“ indekso duomenimis. Sudarant Indeksą vertinama 41-os ES ir EBPO valstybės daugiau kaip 30 darbo santykių reguliavimo rodiklių. Naudojant šiuos duomenis, apskaičiuojami kiekvienos valstybės darbo santykių lankstumo balai darbo laiko, samdos ir atleidimo reguliavimo srityse.
Darbo santykių lankstumas yra itin svarbus darbo vietų kūrimui ir ekonomikos augimui. Indekso tikslas – paskatinti objektyviais faktais pagrįstas diskusijas apie darbo rinkos reguliavimą, įvertinti kaip Lietuva atrodo kitų šalių kontekste.