• Darbo lankstumo indeksas pagal LLRI

  Lietuvos laisvosios rinkos institutas kartu su nepriklausomais tyrimų institutais Estijoje, Lenkijoje, Slovakijoje, Bulgarijoje ir Čekijoje parengė Darbo lankstumo indeksą.

  Indeksas parodė:

  • Lietuva Darbo lankstumo reitinge užima 27 vietą tarp 41 ES ir EBPO šalies, remiantis Doing Business 2018 duomenimis, kurie atspindi darbo reguliavimą Lietuvoje iki 2017 m. liepos mėn. naujų Darbo kodekso pataisų įsigaliojimo. ES šalių reitinge Lietuva – 17-oje vietoje.

  • Įvertinus pagal naująjį Darbo kodeksą, užimtume 9-ą vietą tarp 28 ES narių ir 16-ą vietą bendrame ES ir EBPO narių reitinge.

  • Pokytis pozicijose yra labiausiai pastebimas tik dėl atleidimo kaštų – sutrumpintų įspėjimo terminų, sumažintų darbuotojų atleidimo iš darbo išlaidų; kitose srityse – samdos, darbo laiko, atleidimo reguliavimo – situacija išlieka be ženklių pokyčių.

  ES ir EBPO šalių narių reitingas sudarytas remiantis Pasaulio banko metodologija ir Doing Business 2018 duomenimis. Siekiant užtikrinti skirtingų šalių palyginamumą darbo reguliavimo lankstumas matuojamas vadovaujantis konkrečiomis prielaidomis apie tipinį darbuotoją ir verslo atvejį.

  Visą Darbo lankstumo indeksą 2018 galite parsisiųsti ir skaityti čia.
  Lietuvai adaptuota santrauka lietuvių kalba – šioje nuorodoje.

  Darbo santykių lankstumas yra itin svarbus darbo vietų kūrimui ir ekonomikos augimui. Indekso tikslas – paskatinti objektyviais faktais pagrįstas diskusijas apie darbo rinkos reguliavimą, įvertinti kaip Lietuva atrodo kitų šalių kontekste. Tikimės, kad tyrimas bus naudingas Jūsų darbe.

Skip to content