• Darbo kodeksas: pirmyn ar atgal?

    Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmai reiškia nuogąstavimą dėl populizmo apraiškų Lietuvos Respublikos Seime svarstant naująjį Darbo kodeksą.

    Nerimą kelia pats principas, kai iš esmės kvestionuojami Trišalėje taryboje pasiekti ir suderinti siūlymai. Klausimas – kas ir kam ta Trišalė Taryba? Realus formatas darbdavių, profesinių sąjungų ir Vyriausybės atstovams siekti kompromisų, ar balsas tyruose, kurio įstatymų leidėjai atvirai nepaiso?

    Paskutiniai siūlymai, svarstyti Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete, ypač jo naujausias ir sunkiai suvokiamas spendimas įpareigoti darbdavius darbuotojų skatinimui skirti ne mažiau kaip ketvirtadalį pelno, yra priešrinkiminio populizmo ir teisinio nihilizmo mišinys. Jis galimai prieštarauja Konstitucijoje įtvirtintam privačios nuosavybės neliečiamumui, Akcinių bendrovių įstatymui ir kitiems teisės aktams. Primename, kad pelno paskirstymo klausimus sprendžia įmonės akcininkai.

    Belieka tik tikėtis, kad šis komiteto “ populizmo ir teisinio nihilizmo“ mišinys nesprogs. Darbo kodekso priėmimas nukeltas savaitei. Gal užteks laiko įstatymų leidėjams pamąstyti, kaip į tai reaguotų investuotojai, kaip ši iniciatyva dera su galiojančiais įstatymais ir teisės aktais? Ar nesvarbu, kad šie pinigai dažniausiai ir skiriami verslo plėtrai, naujoms darbo vietoms kurti?

Skip to content