• Naujienos
 • Bus diegiama išmanioji mokesčių administravimo sistema

  Bus diegiama išmanioji mokesčių administravimo sistema

  Kauno apskrities Valstybinės mokesčių inpekcijos viršininko pavaduotojas, atliekantis viršininko funkcijas, Gintautas Muznikas rūmuose veikiančiam Kauno finansininkų klubui pristatė naujają – išmaniąją mokesčių administravimo sistemą.

  Išmanioji elektroninių kasos aparatų sistema leistų mokesčių administratoriui internetiniu režimu gauti duomenis apie vykstančias ūkines operacijas, o verslui panaikintų prievolę pildyti kasos žurnalus, įvairias ataskaitas bei generuotų preliminarias mokėtojų deklaracijas.

  Vieninga sistema apjungtų išmaniąsias elektroninių kasos aparatų, elektroninių faktūrų, elektroninių važtaraščių sistemas, standartizuoto audito failo sistemą, akcizinių prekių apskaitos bei rizikos valdymo sistemas. Koncepcija parengta išanalizavus Portugalijos, Gruzijos, Švedijos, Olandijos bei kitų Europos šalių taikomas modernias elektronines mokesčių administravimo priemones.

  Sistema galės naudotis tiek VMI, tiek ir kitos šalies institucijos. Inspektoriai, neišeidami iš kabineto, netrukdydami įmonių, galės prisijungti kad ir prie kiekvieno kasos aparato, matys, kas įmonės veikia, o šios galės pasitikrinti, ar dirba sąžiningai ir nedaro klaidų.

  Jau sutarta, kad Valstybinė mokesčių inspekcija galės naudotis skaitmenine sistema, leidžiančia realiu laiku stebėti tabako produktų gamybą, prognozuoti biudžeto pajamas bei patikrinti tabako gaminių autentiškumą. Naujovė, bendradarbiaujant su tabako gamintojais, leis identifikuoti legalioje ir šešėlinėje rinkoje parduodamų gaminių kilmę. Bet kuriuo metu bus galima operatyviai stabdyti nelegalios produkcijos kontrabandą.

  Manoma, kad Lietuvos šešėlinėje rinkoje praėjusiais metais cirkuliavo apie 31 mlrd. Lt. Vien dėl nelegalios prekybos tabako gaminiais valstybės biudžetas kasmet praranda 250 mln. Lt akcizo ir 69 mln. Lt pridėtinės vertės mokesčių.

  Skaičiuojama, kad įdiegus naujovę valstybės biudžetas galėtų papilnėti apie 1,5 mlrd. Lt.

  Kauno finansininkų klubo nariams taip pat buvo pristatyti mokesčių mokėjimo ir darbo su kasos aparatais euro įvedimo laikotarpiu rekomendacijos. Pasak Rajono mokesčių mokėtouų skyriaus vedėjo pavaduotojos Irenos Gasiūnienės, bendrosios nuostatos yra apibrėžtos Euro įvedimo Lietuvoje įstatymo 6-ajame skirsnyje. Klube diskutuota dėl praktinių šių gairių įgyvendinimo.
Skip to content