• Naujienos
 • Benjaminas Žemaitis – „Kauno – Europos kultūros sostinės“ garbės ambasadorius

  Benjaminas Žemaitis – „Kauno – Europos kultūros sostinės“ garbės ambasadorius

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas, UAB „Novameta“ valdybos pirmininkas Benjaminas Žemaitis patvirtintas „Kaunas 2022“ ambasadoriumi. Kaip žinia, Kaunas oficialiai paskirtas Europos kultūros sostine 2022, o rūmai pareiškė norą tapti šio kultūros projekto partneriu.

  Pagal ambasadoriaus įstatus, KEKS ambasadoriumi yra kviečiamas toks asmuo, kuris skiria savo laiko, energijos, geros valios ir talento neatlygintinai šviesti visuomenę apie Kauno – Europos kultūros sostinės tikslus ir programą. KEKS ambasadorius yra nepriekaištingos reputacijos visuomenės narys, jis yra ištikimas europietiškoms vertybėms ir jų laikosi. KEKS ambasadoriumi tampama pasiūlius bet kuriam iš esamųjų ambasadorių pagal nihil obstat (nėra prieštaraujančių) principą. KEKS ambasadorius turi pareigą žinoti ir suprasti KEKS programos tikslus ir reikalavimus; neatlygintinai dalyvauti KEKS inicijuotose viešųjų ryšių akcijose, KEKS programos renginiuose, KEKS prašymu atlikti lobistinį darbą; neatlygintinai atlikti vieną savo profesinės / kūrybinės srities darbą KEKS labui per metus. KEKS ambasadoriaus pilnas titulas: „Kauno – Europos kultūros sostinės garbės ambasadorius“.

  Šiuo metu rengiama „Kaunas 2022“ komunikacijos, marketingo ir partnerysčių strategija, kurią parengus bus svarstomas konkretus KEKS ir rūmų partnerystės pasiūlymas bei bendradarbiavimo vizija. Oficialus miesto šūkis – „Kaunas 2022: iš laikinosios į šiuolaikinę“.

  ­­­­­Benjaminas Žemaitis nuo 2012 m. renkamas šios Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentu. Jis yra baigęs du universitetus (Kauno technologijos universitetą ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetą) ir nuo 1992 m. sukūręs sėkmingą verslą. Šiandien jo įmonė UAB „Novameta“ yra viena didžiausių profesionalios virtuvės įrangos gamintoja Europoje, o daugiau kaip 90 proc. produkcijos eksportuojama. B. Žemaitis yra Kauno regiono plėtros tarybos, trijų universitetų – KTU verslo tarybos, A. Stulginskio universiteto tarybos, LSMU Neuromokslų instituto tarybos narys. Vienas iš pagrindinių pomėgių – muzika ir dainavimas. Nuo 2005 m. dainuoja profesionaliuose ir mėgėjų kolektyvuose, yra vokalinio ansamblio ACUSTO mecenatas.

  B. Žemaitis už aktyvią visuomeninę veiklą apdovanotas aukščiausiu Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų apdovanojimu – sidabro (II laipsnio) „Darbo žvaigžde“. Pernai jam įteiktas Kauno miesto 3-ojo laipsnio Santakos garbės ženklas, Kauno rajono savivaldybės pirmojo laipsnio garbės ženklas ir kiti apdovanojimai.

Skip to content