• „Baltoji banga“ Jonavoje

  „Baltoji banga“ Jonavoje

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų, Valstybinės mokesčių inspekcijos ir SODROS atstovai gegužės 25-ąją jonaviečiams dalijo informacines skrajutes apie mokesčius bei šešėlinės ekonomikos mažinimą.

  Taip jonaviečiai prisidėjo prie visoje šalyje vykstančios „Baltosios bangos“ akcijos „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“, kuria siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į šešėlinės ekonomikos mastą bei žalą valstybei ir kiekvienam jos gyventojui.

  Nepirkti kontrabandinių prekių, neimti atlygio „vokelyje“, net ir turguje ar mažose parduotuvėse reikalauti kvito – tai vos keli dalykai, kurie padeda skatinti sąžiningą verslą, mat nesumokėti mokesčiai, nelegalus darbas visų pirma yra vagystė iš pačių savęs.

  Kaip sakė SODROS Jonavos padalinio vadovė Alina Batulevičienė, gaudamas atlygį ne vokelyje, žmogus sukaupia senatvės pensiją, taip pat didesnės išmokos būna susirgus. Valstybinės mokesčių inspekcijos Jonavos poskyrio vyriausioji specialistė Gražvyda Žukauskienė teigia, jog aiškinti apie mokesčių esmę vaikams reikia jau mokykloje.

  „Nuo mokamų mokesčių priklauso ne tik šiandiena, bet ir ateitis – išmokos, atlyginimai, pensijos. Ketvirtadienį Valstybinėje mokesčių inspekcijoje – atvirų durų diena. Yra užsiregistravę ir dviejų mokyklų vyresniųjų klasių mokiniai, su kuriais rytoj bendraus mūsų specialistai“, – sakė G.Žukauskienė.

  Taip pat gyventojams primenama, kad įtarimus įmonių, organizacijų ar pavienių asmenų neskaidrią veiklą galima pranešti VMI pasitikėjimo telefonu 1882 arba internetinėje svetainėje www.beseselio.lt

  Nors šešėlinės ekonomikos mastas šalyje po truputį traukiasi, tyrimų duomenimis, 2015 m. šešėlis sudarė 25,8 proc. Lietuvos BVP.Skip to content