• Naujienos
 • Balandžio mėnesio rūmų tarybos posėdis

  Balandžio mėnesio rūmų tarybos posėdis

  Balandžio 5 d. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų taryba rinkosi istorinio rūmų pastato, dabar Kauno apskrities viešosios bibliotekos 3 aukšto salėje. Posėdis prasidėjo ekskursija po vieną iškiliausių tarpukario Kauno visuomeninių statinių, kuriame gausu išlikusio kultūros paveldo, tačiau pastato būklė šiandien apverktina.

  Rūmų generalinis direktorius Vytautas Šileikis papasakojo pastato istoriją. 1937 m. iš 29 konkursui pateiktų darbų buvo pasirinktas V.Landsbergio-Žemkalnio projektas. Statyba truko tik vienuolika mėnesių. Rūmų atidarymo iškilmės įvyko 1939 m. vasario 18 d., kai buvo baigti visi vidaus įrengimo ir rūmų puošybos darbai. Rūmų statyba su inventoriumi kainavo 879 452 litus. Pastate išlikę daug kultūros paveldo detalių – kol kas vienintelė atstatyta P. Kalpoko freska, gerai išsilaikęs, nors šiuo metu ir neveikiantis liftas, S. Ušinskio vitražai, paties V.Landsbergio-Žemkalnio projektuoti lietuviško stiliaus baldai, puošnus, reprezentacinis Bohemijos krištolo sietynas rūmų posėdžių salėje ir kt.

  Tarybos nariai apžiūrėjo bibliotekos skaityklas ir saugyklas, kurių daugumai reikia neatidėliotino remonto.

  Rūmų tarybos nariai išklausė prezidento Benjamino Žemaičio informaciją apie dabartines rūmų naudojamas patalpas istorinio pastato pusrūsyje ir galimybę plėstis arba ieškoti patalpų kitur. Nutarta kitą tarybos posėdį surengti „Technopolyje“.

  Posėdyje dalyvavęs Kauno m. vicemeras Povilas Mačiulis ir Savivaldybės tarybos „Vieningo Kauno“ frakcijos vadovas Andrius Palionis išreiškė esminį miesto vadovų interesą – kad Kauno centre neatsirastų dar vienas neprižiūrimas, netvarkomas pastatas. „Savivaldybė siekia ir sieks, kad šis istorinis statinys turėtų šeimininką, kuris jį saugotų, prižiūrėtų ir įveiklintų“, – pabrėžė vicemeras.

  Posėdyje buvo patvirtintas 2016 m. finansinis planas, aptartos pagrindinės biudžeto pajamų ir išlaidų eilutės.

  Atskiru klausimu diskutuota dėl Kauno m. Verslo tarybos veiklos, bendruomenės įtraukimo į svarstytinų klausimų teikimą bei jų parengimą. Į Verslo tarybą vietoje Mečislovo Rondomansko deleguotas rūmų viceprezidentas Vytas Čičelis.

  Į rūmus priimti aštuoni nauji nariai. Tai UAB „Avakompas“ (verslo valdymo sistemos ir sprendimai įvairių sričių įmonėms ir viešajam sektoriui), UAB „Litarbo“ (prekyba kietmedžio medienos ruošiniais grindų bei baldų gamybai ir viengubo pjovimo lentomis), Kėdainių UAB „Imlė“ (mažmeninė ir internetinė prekyba kompiuterių technika, vaizdo ir garso aparatūra, buitine technika ir jų priedais), Kauno laisvosios ekonominės zonos valdymo UAB, UAB „Hoptrans holding“ (specializuota multimodalinių pervežimų ir logistikos paslaugų teikėja, užsiimanti krovinių vežimu sausumos transportu, traukiniais, konteinerių gabenimu jūra bei krovinių skraidinimu į daugelį pasaulio šalių), UAB „Nofus“ (apskaitos, buhalterijos ir audito veikla, konsultacijos mokesčių klausimais), Kėdainių profesinio rengimo centras ir UAB „Ekologiniai projektai“ (vandentvarkos – nuotekų valymo įrenginių, naftos ir riebalų gaudyklių projektavimas, pardavimas, aptarnavimas, inžinerinių sistemų projektavimas ir diegimas bei atliekų tvarkymas).

  Taryba išklausė informacijas apie kovo mėnesio veiklą ir numatomus balandžio mėnesio darbus.


Skip to content