• Naujienos
 • Aukščiausi Seimo apdovanojimai už nuopelnus valstybei – M. Rondomanskui ir Z. Dargevičiui

  Aukščiausi Seimo apdovanojimai už nuopelnus valstybei – M. Rondomanskui ir Z. Dargevičiui

  Liepos 7 d. iškilmingame rūmų tarybos posėdyje Panemunės pilyje aukščiausi Seimo apdovanojimai už nuopelnus valstybei įteikti 1996-2012 m. rūmų prezidentui Mečislovui Rondomanskui ir ilgamečiam tarybos nariui Zigmantui Dargevičiui. Garbingus apdovanojimus jiems įteikė Seimo pirmasis vicepirmininkas Vydas Gedvilas.

  Teikiant apdovanojimus, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis ir generalinis direktorius Vytautas Šileikis pabrėžė M. Rondomansko ir Z. Dargevičiaus prasmingą ir naudingą veiklą stiprinant verslo svaivaldą ir įtvirtinant rūmų autoritetą visuomenėje bei santykiuose su valdžia.

  Pasak V. Šileikio, Zigmantas Dargevičius – aktyvus verslo savivaldos propaguotojas, konstruktyvaus dialogo tarp verslo ir valdymo institucijų kultūros kūrėjas. Jis jau 15 metų (ketvirtą kadenciją) renkamas rūmų tarybos nariu. Tai rodo rūmų bendruomenės pasitikėjimą ir įvertinimą. Z. Dargevičius – nuoširdus „tylus“ , gerais darbais nemėgstantis didžiuotis ir garsintis mecenatas, rūmų labdaros ir paramos klubo „Verslas Kaunui“ narys. Jo iniciatyva, nenuilstančio entuziazmo, kuriuo užkrėtė ir bendraminčius, dėka Parodos kalne rūmų 90-mečiui pažymėti kuriama verslo istorijos įamžinimo erdvė.

  Zigmanto vadovaujamas verslas – klesti ir auga. Bendrovė „Liuks“ – tai ir viešbučių bei maitinimo paslaugų, ir farmacijos gamybos verslas. Sėkmę iliustruoja vien šie skaičiai: apyvarta siekia 7 milijonus eurų, eksportas išaugo daugiau kaip 90 proc., o kasmet į valstybės biudžetą sumokama apie 400 tūkstančių eurų mokesčių.

  Z. Dargevičiaus įmonė valdo „Best Western“ tinklo viešbučius Kaune, Vilniuje ir Druskininkuose. Simboliška, kad apdovanojimas įteiktas naujausiame Z. Dargevičiaus atkurtame viešbutyje Panemunės pilyje.

  Zigmanto Dargevičiaus vardas jau įrašytas rūmų metraštyje (ir ateityje dar nuolat bus pildomas gerais darbais). Nuopelnai – įvertinti sidabro „Darbo žvaigžde“, verslo sėkmė – Lietuvos eksporto prizu.

  „Kai versle pasieki sėkmės, pradedi mąstyti plačiau: kuo galėčiau dar būti naudingas miestui ir valstybei. Norisi sukurti vertės ir visuomenei, neužsidaryti vien savo versle“, – dėkodamas už apdovanojimą kalbėjo Z. Dargevičius.

  „Mečislovas Rondomanskas yra vienas iš didžiausią autoritetą turinčių rūmų lyderių.

  Net 16 metų – nuo 1996-ųjų iki 2012-ųjų, keturias kadencijas iš eilės, bendruomenė jį rinko Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentu, o pastaraisiais metais jam patikėtos viceprezidento pareigos. M. Rondomanskas prie rūmų vairo stojo tuomet, kai verslo bendruomenė buvo suskaldyta, buvo garsiai skelbiamos laukinio kapitalizmo dogmos, aukščiau bendrų buvo keliami grupiniai interesai. Mečislovo Rondomansko akademinė patirtis, reputacija, diplomatija ir aukšti etikos standartai padėjo suburti verslo bendruomenę solidarumu ir tarpusavio pagarba grįstais pagrindais. Šios vertybės tebėra svarbios ir dabar. Tai padorumo, paprastumo, pagarbos kitam, žodžio tesėjimo pavyzdys, iš kurio galima perimti labai daug bendražmogiškųjų savybių“,- taip ilgametį prezidentą apibūdino V. Šileikis.

  Prezidento M. Rondomansko veikla tapo svarbia rūmų istorijos dalimi. Už nuopelnus rūmų sistemai ir bendruomenei M. Rondomanskas yra pagerbtas dviem – sidabro ir aukso „Darbo žvaigždėmis“. Jis buvo antrasis asmuo Lietuvoje (po Jo Ekscelencijos LR prezidento Valdo Adamkaus), kurio veikla įvertinta aukščiausio laipsnio atkurtu rūmų apdovanojimu.

  Už nuopelnus Lietuvos valstybei ir pastangas garsinant Lietuvos vardą pasaulyje bei padedant integruotis į pasaulio valstybių bendriją Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus profesorių apdovanojo Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino V laipsnio ordinu.

  „Laikas rūmuose man yra prasminga gyvenimo dovana. Man pasisekė, nes taryboje visuomet buvo savo sričių lyderiai su visuomeniškumo sampratą kurti ne tik verslą, bet ir aplinką, kurioje gyveni, o su rūmų direktoriumi Vytautu Šileikiu ir administracija darniai ir energingai drauge mynėme dviračio pedalus. Kauno rūmai – daugelio iniciatyvų kūrėjai ir pavyzdys kitiems, galintis patarti verslui ir padėti politikams priimti protongus sprendimus“, – kalbėjo garbingą 70-ties metų jubiliejų minintis M. Rondomanskas.

Skip to content