• Naujienos
 • Atvirų durų diena rūmų Jonavos filiale

  Atvirų durų diena rūmų Jonavos filiale

  Apie trisdešimt Jonavos rajono verslininkų susidomėjo Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų veikla ir atvyko į filiale surengtą atvirų durų dieną.

  Pasak filialo tarybos pirmininko, UAB „Baldai Jums “ generalinio direktoriaus Alfonso Meškausko, filiale susibūrę rajono įmonių vadovai aktyviai bendradarbiauja su vietos valdžia, svarsto verslui ir gyventojams aktualias problemas, aptaria rengiamus Savivaldybės sprendimų projektus. Žinia gana plačiai sklinda, tad ir kiti verslo atstovai panoro daugiau sužinoti apie Kauno PPA rūmų vykdomas funkcijas, verslui teikiamas paslaugas. Tai UAB „Jonavos vara“, AB „Jonavos grūdai“, UAB „Rizgonys“, kaimo turizmo sodyba „Kaimas kryžkelėje“, kurioje vyko šių metų vasaros šventė, UAB „Lintera“, UAB „Rivauta“ ir kt.

  Kaip sakė rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis, rūmai yra geriausias dialogo su valdžia ir kitais verslininkais instrumentas nuo 16 amžiaus. Nors verslininkai linkę skaičiuoti ir laukti naudos, rūmai nėra pelno siekianti ir jį tiesiogine prasme kurianti organizacija. Per verslo interesų atstovavimą, įtaką priimant įstatymus ir kitus teisės aktus, kvalifikacijos kėlimą ir mokymus, tarptautinių partnerių paiešką plačiais rūmų tinklais, neformalų verslininkų bendravimą didėja vadovų ir specialistų kompetencija, stiprėja įmonių konkurencingumas.

  „Kaip gyventi be karo? Reikia prekiauti“ – tokius Prancūzijos karaliaus ir viduramžių verslininkų žodžius pakartojo rūmų generalinis direktorius Vytautas Šileikis, ypatingai pabrėžęs rūmų tinklaveiką ir patirtį vykdant tarptautinius projektus. Pasaulyje veikia 3000, Europoje – 1706 prekybos rūmai. Tai galinga informacijos ir kontaktų mainų platforma, kokios neturi jokia kita verslo organizacija Lietuvoje. Be to, rūmai turi didelį socialinių partnerių tinklą ir pačioje šalyje. Tai ne tik valstybinės, valdžios institucijos, bet ir mokslo, švietimo įstaigos. „Rūmai veikia regioniniu principu ir yra arčiausiai verslo ir vietos valdžios“, – pabrėžė V. Šileikis.

  Kaip paaiškėjo renginio metu, Jonavos verslininkams tai buvo puiki galimybė susipažinti ne tik su rūmais, bet ir vieniems su kitais. Pasirodo, net greta dirbantys verslininkai nebuvo tarpusavyje pažįstami arba nežinojo, kokiu verslu verčiasi kaimynas.

  Greičiausiai ir Domo Jakučio, UAB „Lonas“ direktoriaus, papasakota šeimos verslo istorija daug kam buvo nauja ir netikėta. Čiužinių versle dirba visa Jakučių dinastija – Kazimieras Jakutis, trys jo sūnūs ir žmona. „Krizė buvo laimingas atsitiktinumas, nes dėl jos mūsų ilgamečiai partneriai čekai suabejojo, ar verta pirkti mūsų verslą, gal palaukti. Džiaugiamės, kad nenupirko. Atskyrėme verslus, nutarėme išsigryninti svarbiausią verslo kryptį. Netrukus visai nutraukėme bambagyslę su jais ir pradėjome kurti lietuviškų čiužinių kolekciją. Dabar mūsų strategija – kurti viską, kas susiję su miego komfortu. Mūsų tikslas – stiprinti prekės ženklą, eiti nuoseklaus, bet tvirto augimo keliu. Versle kaip gamtoje – arba augi, arba miršti“, – pasakojo D. Jakutis.

  IĮ „Technoera“ įkūrėjas ir vadovas Elmantas Mickevičius pirmą kartą su rūmais susipažino dar 2010 m. rudenį, kai Jonavoje buvo surengtas pirmasis verslo ir valdžios forumas. Jau tuomet jaunas verslininkas suprato, kad veikiant išvien bus lengviau. Dabar jis – vienas aktyviausių filialo narių.

  UAB „Subtilija“ akcininkė (savininkė) Karolina Bielskuvienė pasakojo, kaip siuvimo įmonė rado savo nišą konkurencijos lauke, pradėjusi siūti laidojimui skirtus drabužius. Šiandien bendrovė yra šios veiklos lyderė Lietuvoje. Ji jau pasinaudojo verslo partnerių paieškos paslauga rūmuose.

  Jonavos Senamiesčio gimnazijos karjeros koordinatorė Jolanta Macaitienė padėkojo rūmams už iniciatyvą mokyklose surengti verslo pamokas „Išbandyk profesiją“. Dešimtokai turėjo ir praktikos dienų galimybę Jonavos bendrovėse, o tai padėjo jiems apsispręsti, kuri profesija jiems nėra tokia artima, kaip svajojo, arba patvirtino jų pasirinkimą.

  Atvirų durų dienos dalyviai apžiūrėjo bendrovės „Lonas“ gamybos cechus, „Baldai Jums“ ekspoziciją ir neformaliai pabendravo prie kavos puodelio.


Skip to content