• Naujienos
 • Atidaromas „Santakos“ slėnio Technologinis verslo inkubatorius

  Lapkričio 14 d. atidaromas „Santakos“ slėnio KTU regioninio mokslo parko Technologinis verslo inkubatorius K. Baršausko gatvėje.

  Numatoma, kad per 3 metus šioje infrastruktūroje įsikurs ir savo verslą plėtos 40 jaunų technologinių įmonių.

  Įmonių veiklai yra skirta apie 940 kv.m. biuro patalpų, kurios šiuo metu jau beveik visos yra užimtos. Atviros prieigos verslo laboratorijoms skirta 490 kv.m., jaunimo verslumo skatinimui – 650 kv.m., pasitarimams ir renginių organizavimui – 700 kv.m. Technologijų demonstravimo centro erdvėje, kuri užima 345 kv.m., Kauno technologijos universiteto mokslininkai, KTU regioniniame mokslo parke veikiančios ir kitos veikiančios technologinės įmonės demonstruos savo produktus ar jų prototipus.

  Dabar įsikūrusiose įmonėse dirba apie 115 aukštos kvalifikacijos specialistų. Šis skaičius per 3 metų laikotarpį po atidarymo turėtų išaugti iki 200.

  Įmonės, kurioms teikiamas priioritetas įsikurti KTU regioninio mokslo parko Technologiniame verslo inkubatoriuje „Santakos“ slėnyje, dirba ir yra imlios ateities energetikos, darniosios chemijos, mechatronikos, informacinių ir komunikacinių technologijų sričių mokslinių tyrimų rezultatams.

  „Santakos“ slėnio bazėje šiuo metu dirba įmonė „Virtustream LT“. Tai JAV kompanijos padalinys Lietuvoje, kuriame per 2 metus turėtų būti sukurta daugiau kaip 50 naujų darbo vietų informacinių technologijų specialistams.

  UAB „Softneta“ – inovatyvi, sparčiai auganti medicininius IT sprendimus kurianti bei diegianti įmonė. Įmonė komercializuoja kartu su Prof. K.Baršausko ultragarso mokslo institutu sukurtus mokslinių tyrimų rezultatus.

  UAB „SEMS Technologies“ kartu su Kauno technologijos universiteto mokslininkais komercializuoja žmonių srauto monitoringo sistemą, kurios pagalba analizuojami pėsčiųjų srauto duomenys viešajame transporte, muziejuose, galerijose, parduotuvėse, prekybos centruose ir kituose objektuose, o tai leidžia mažinti veiklos išlaidas, didinti darbo efektyvumą bei geriau paskirstyti resursus.

  Technologijų demonstravimo centras kviečia įmones ir mokslininkus pristatyti savo išradimus bei eksponuoti naujausius bandomuosius pavyzdžius ir inovatyvių technologijų sprendimus. Centre sudaromos visos galimybės rengti mokslo naujovių populiarinimo renginius, tematines ekspozicijas bei organizuoti išskirtinius, kūrybiškumą ar inovacinius gebėjimus stiprinančius, mokymus. Iki šių metų pabaigos savo išradimai ar bandomieji gaminiai bus eksponuojami nemokamai.

  Norintys pasinaudoti technologijų demonstravimo centro paslaugomis prašome kreiptis el. adresu: raimondas@ktc.lt
  , mob. tel. (8673) 09761.

Skip to content