• Naujienos
  • Asociacijos prezidentas Š. Kliokys susitiko su premjeru ir ministrais

    Gegužės 7 d. Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos prezidentu išrinktas Šarūnas Kliokys per pirmąją darbo savaitę susitiko su premjeru Algirdu Butkevičiumi, taip pat su penkiais ministrais, Vyriausybės nariais.

    Gegužės 8-ąją Š. Kliokys ir asociacijos generalinis direktorius Rimantas Šidlauskas bendravo su ūkio ministru Evaldu Gustu. Asociacijos prezidentas prisistatė ministrui kaip naujas organizacijos vadovas ir aptarė verslo aktualijas (dėl Nacionalinio verslo konsultantų registro, Vyriausybės nutarimo dėl „force majeure“, regioninės plėtros ir kt.)

    Gegužės 11 d. su Ministru Pirmininku A. Butkevičiumi diskutuota apie socialinio modelio perspektyvą. Premjeras patvirtino ryžtingą nuostatą visą paketą (darbo santykiai, socialinis draudimas, užimtumas) gegužės pabaigoje arba pačioje birželio pradžioje patvirtinti Vyriausybėje ir teikti LR Seimui. Išlieka laviravimo galimybė atskirų nuostatų įgyvendinimą išdėstant etapais, skirtingu laiku. Nemažai laiko skirta švietimo problematikai. Manoma, kad blogai įvertintos, taip pat besidubliuojančios per kelis universitetus programos neturi būti valstybės finansuojamos. Profesinės mokyklos bus skatinamos ir ateityje glaudžiau bendradarbiauti su verslu, ypač pasiteisino bendradarbiavimo su darbo biržomis ir perkvalifikavimo centrais modelis, kai specialistai jau rengiami pagal konkrečių įmonių užsakymą, su įdarbinimo garantija. Ministras Pirmininkas pritarė Nacionalinio susitarimo idėjai, savo ruožtu pasiūlė į jį įtraukti ir kai kuriuos konkrečius siūlymus, pvz., efektyvesnis valstybės įmonių valdymas yra sąlyga Lietuvai tapti OECD nare. Verslo taryba parengs savo siūlomą kitų meto susitarimo projektą.

    Š. Kliokys ir R. Šidlauskas šiomis dienomis taip pat susitiko su teisingumo ministru Juozu Bernatoniu, susisiekimo ministru Rimantu Sinkevičiumi, socialinės apsaugos ir darbo ministre Algimanta Pabedinskiene ir vidaus reikalų ministru Sauliumi Skverneliu. Pokalbyje su S. Skverneliu keltas klausimas dėl rūmų vaidmens stiprinimo regionų plėtros tarybose tampant pilanteisiais nariais (dabar rūmų atstovai RPT dalyvauja patarėjų teisėmis). Ministro nuomonė vienareikšmiškai palanki pilnateisiam verslo atstovų dalyvavimui regioninėse tarybose.

Skip to content