• Naujienos
 • „Arvi“ investuoja Baltarusijoje

  Užsienyje besiplečianti lietuviško kapitalo „Arvi“ grupė Baltarusijoje ketina pradėti įgyvendinti du projektus, kurių bendra vertė siekia 27 mln. EUR (93 mln. Lt).

  Grupės vadovai bei Gardino srities gubernatorius Semionas Šapiro sutartį dėl investicijų pasirašė gruodio 7 d.

  Projektus numatoma įgyvendinti keliasdešimt kilometrų nuo Lietuvos sienos esančioje Lydoje.

  Viename iš šių projektų, kaip skelbta anksčiau, suplanuota įkurti kalakutienos gamybos kompleksą. Į jį būtų investuota apie 20 mln. EUR (69 mln. Lt). Jame ketinama paukščius (apie 420.000 kasmet) auginti, skersti bei ruošti galutinius produktus, kurie galėtų sudaryti iki 5.000 tonų per metus. Taip pat numatyta pašarų gamybą (40.000 tonų kasmet).

  Anot Vidmanto Kučinsko, UAB „Arvi ir ko“ valdybos pirmininko, kompleksas bus panašus į jau veikiantį Lietuvoje.

  Baltarusijoje numatoma sukurti 210 darbo vietų.

  Dar 7 mln. EUR (24 mln. Lt), anot vietos naujienų agentūros, „Arvi“ ketina investuoti į Lydos gyvūninės kilmės atliekų utilizavimo įstaigos plėtrą. Pasak p. Šapiro, tai visam regionui svarbus projektas.

  Abu projektus, kuriuos numatoma įgyvendinti iki 2017 m., finansuos baltarusių bankas „BPS-Sberbank“.

  Be kitų projektų užsienyje, „Arvi“ planuoja cukraus gamyklą Kaliningrade – projektas vertinamas 122 mln. EUR (421 mln. Lt).

  Kaliningrade „Arvi“ nuo 2008 m. jau turi trąšų gamyklą. Rašyta, kad grupė šiemet taip pat investuoja Baškirijoje, kitame Rusijos regione, kur gyvulinės kilmės atliekų utilizavimo gamyklos statyboms su vietiniais partneriais numatoma skirti 20 mln. EUR.

  „Arvi“ į trąšų gamybą taip pat yra investavusi Rumunijoje, o Latvijoje – į žuvų atliekų perdirbimą.

  Viena iš ankstyviausių grupės investicijų – trąšų gamyklos Serbijoje privatizacija, šiuo metu yra įstrigusi tarptautiniuose teismuose.

  Iš viso „Arvi“ grupei priklauso apie 20 Lietuvos ir užsienio įmonių, tarp jų – „Arvi kalakutai“, „Arvi fertis“, viešbučiai.

Skip to content