• Naujienos
 • Ar verta skubėti euro link?

  Ar verta skubėti euro link?

  Rūmuose veikiantis Kauno finansininkų klubas surengė diskusiją „Euras: ar verta skubėti?“

  Klube svečiavosi Lietuvos laisvosios rinkos instituto strateginių projektų vadovė, specialioji ekspertė Rūta Vainienė. Į susitikimą Finansininkų klubas pakvietė ir Verslo vadovų klubo narius bei visus pageidaujančius.

  Rūta Vainienė pristatė Laisvosios rinkos institutą, kuris jau 14 metų vykdo Lietuvos ekonomikos tyrimus, skirtingus nei bankai ar Statistikos departamentas. Naudojama racionalių lūkesčių teorija – kartą per metus apklausiami verslininkai, sėkmingų įmonių vadovai.

  Į klausimą, koks didžiausias verslo rizikos šaltinis, 33 proc. nurodė euro problemą, 29 proc. – mokesčių didinimą, 25 proc. – artėjančių rinkimų metą.

  Kaip sekasi verslui, kaip sistemiškai spręsti problemas, turėtų būti nuolatinis valdžios rūpestis. Pasak R.Vainienės, „naktinė“ mokesčių reforma, nevienalytis valdžios požiūris keičiant įstatymus (net tos pačios partijos lyderiai laikosi skirtingos nuomonės dėl Darbo kodekso pataisų) pozityvumo nesuteikia. Didžiausios problemos mūsų valstybėje – teisėkūra, nestabilumas, darbo santykiai, mokesčiai, korupcija.

  Svarstydama, ar euro zona žlugs, R.Vainienė pateikė galimus variantus: Graikija gali būti pašalinta, Vokietija gali pati išstoti. Visos stambesnės Europos kompanijos turi pasirengusios scenarijus euro zonos žlugimo atvejui. „Kad Lietuva 2007 m. neįsivedė euro, mums tiesiog pasisekė. O Estija įsivedė blogiausiu momentu“, – kalbėjo R. Vainienė.

  Klubo nariai bei svečiai aktyviai diskutavo apie mokesčius,“šešėlinę“ ekonomiką.

  Vydas Damalakas, UAB „Omniteksas“ pirkimų direktorius, mano, kad valdžia neturi valios kovoti su „šešėliu“. UAB „Romasta“ direktorius Egidijus Šileika klausė, ką verslas turi daryti, kad iš euro zonos žlugimo patirtų naudos?

  R. Vainienė samprotavo, kad nežinia kada tai įvyks ir ar įvyks, bei patarė negyventi ramiai galvojant, kad niekas nesikeis. Verta subrandinti sau kelis scenarijus. LLRI ekspertė įsitikinusi, kad 2014 m. euras tikrai nebus įvestas.

  Diskusijoje aktyviai dalyvavo Finansininkų klubo narės Vaida Butkuvienė, Daiva Šlekienė, Sigita Drabužinskienė, Nijolė Gedraitienė ir kiti.Skip to content