• Naujienos
  • Ar mokymų programos atitinka rinkos poreikius?

    Ar mokymų programos atitinka rinkos poreikius?

    Birželio 30 d. Aleksandro Stulginskio universitete vyko trišalė diskusija. Joje mokslo, verslo ir savivaldybės atstovai diskutavo apie mokslo žinių pritaikymą praktikoje ir glaudesnio bendradarbiavimo galimybes. Renginyje dalyvavo ASU vadovai ir dėstytojai, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų vadovai ir nariai, rajono meras Valerijus Makūnas, Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centro atstovai ir kt.

    Nė viena pusė neabejojo, kad aukštojo mokslo ir verslo bendradarbiavimas yra būtina sąlyga norint pasiekti aukštą studijų kokybę ir parengti darbo rinkoje paklausius specialistus. Tačiau kaip tai padaryti? Ieškoti atsakymo į šį klausimą diskusijoje pasiūlė rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis, pabrėždamas, kad visi sutaria, ką reikia daryti, tačiau svarbiausia apibrėžti, kokiais būdais ir veiksmais to galima pasiekti.

    Kauno rajono savivaldybės meras V. Makūnas universiteto veiklą rajone vertina kaip didžiulį privalumą ir pranašumą. Jo nuomone, verslo ir mokslo bendradarbiavimo srityje vykstantys pokyčiai yra per lėti, o darbdaviui ir dėstytojui reikalinga skatinanti motyvacija atverti duris jauno žmogaus praktikai. „Tam reikalinga priimti atitinkamus teisės aktus“, – įsitikinęs V. Makūnas.

    Aleksandro Stulginskio universiteto rektorius prof. Antanas Maziliauskas pabrėžė, kad universitetas yra stiprus partneryste. „Mūsų tikslas – suteikti gerų fundamentalių ir specifinių žinių, kurios reikalingos potencialiam darbdaviui“, – kalbėjo rektorius, akcentavęs lankstų studijų ir programų taikymą atsižvelgiant į rinkos poreikius. Būtent dėl to universitete parengtos naujos mokymų programos (logistikos ir prekybos, verslo logistikos, apskaitos ir finansų). Kad klasikinės programos pagal verslo poreikius papildomos naujomis, pabrėžė ir Ekonomikos ir vadybos fakulteto dekanė prof. Astrida Miceikienė. Dar viena naujovė – ASU rengiami verslo analitikai.

    Rektorius pasidžiaugė, kad tarptautiniai ekspertai labai gerai įvertino ASU ekonomikos ir vadybos mokslinę veiklą (pralenktas net Vilniaus universitetas), taip pat technologijų mokslų lygį, universitete įsteigti modernūs tyrimų centrai.

    Rūmų tarybos narys, kuruojantis rūmų ir rajono savivaldybės bendradarbiavimą, Vytas Čičelis apgailestavo, kad labai daug aukštųjų mokyklų absolventų gavę diplomus registruojasi darbo biržose. Vadinasi, arba jie nereikalingi rinkoje, arba parengiami prastai. „Dabar žymiai labiau mums reikia darbo rankų, darbininkų ir vairuotojų“, – pabrėžė V. Čičelis. B. Žemaitis pasiūlė jau mokyklose aiškinti jaunimui, kad ir Lietuvoje galima uždirbti orius atlyginimus, yra labai paklausių profesijų.

    Susitikime daug diskutuota dėl studentų praktikų įmonėse – kad praktikos nebūtų formalios, o praktikų vadovai skirtų pakankamai laiko, nes neretai studentas jaučiasi atstumiamas dėl vadovo užimtumo tiesioginiame darbe; reikalinga, kad darbdavys būtų motyvuojamas priimti praktikantus. Svarstyta, kas turi labiau rūpintis praktikų vietomis – ar universitetas, ar patys studentai, ar darbdaviai? ASU atliktos apklausos rodo, kad 60 proc. studentų praktikų vietas susiranda patys, 30 proc. – per pažįstamus ar artimuosius. Diskusijoje dalyvavę įmonių atstovai tvirtino motyvuoto jaunimo ieškantys patys.

    Renginio pabaigoje verslo ir mokslo atstovai sutarė dėl veiksmų ir konkrečių priemonių, stiprinančių abipusiai naudingą bendradarbiavimą.






Skip to content