• Naujienos
 • „Ar Lietuva 2030 m. turės tris Nobelio premijos laureatus?“

  „Ar Lietuva 2030 m. turės tris Nobelio premijos laureatus?“

  Taip vadinosi Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų organizuota viešoji konsultacija-diskusija, kurioje dalyvavę Kauno verslo organizacijų atstovai svarstė rengiamą strategiją „Lietuva2030“.

  Diskusijoje apie tai, kaip buvo rengiamas strategijos „Lietuva2030“ projektas, pranešimus skaitė LR Ministro Pirmininko tarnybos Strateginio valdymo departamento direktorė Jurgita Šiugždinienė ir Valstybės pažangos tarybos narys prof. Robertas Jucevičius. Sumanios ekonomikos prioritetą Rūmų nariams, Kauno krašto pramonininkų ir darbdavų asociacijos ir Kauno regiono smulkiųjų ir vidutinių verslininkų asociacijos atstovams komentavo Ūkio ministerijos Ūkio ir ES politikos departamento direktoriaus pavaduotojas Osvaldas Šmitas.

  Valstybės pažangos taryboje, rengusioje strategijos projektą, yra trys kauniečiai: prof. habil. dr. Robertas Jucevičius, Kauno technologijos universiteto Socialinių mokslų fakulteto Strateginio valdymo katedros vedėjas, Verslo strategijos instituto direktorius; dr. Vladas Lašas, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų tarybos narys, Amerikos prekybos rūmų valdybos narys, UAB „Skubios siuntos“ generalinis direktorius; Gintaras Vitkus SJ, Nacionalinės katalikiškųjų mokyklų asociacijos vadovas.

  „Verslo bendruomenės balsas yra labai svarbus analizuojant ir papildant strategiją „Lietuva2030″. Mūsų tikslas – sudaryti galimybę Kauno verslo atstovams išsakyti savo požiūrį į strategijos projektą, ypač sumanios ekonomikos prioritetą, kad jų mintis tiesiogiai išgirstų Valstybės pažangos tarybos nariai, ir surinkti verslo bendruomenės idėjas“, – sakė Kauno PPA rūmų prezidentas prof. Mečislovas Rondomanskas, pabrėžęs esminę problemą – kas prisiims atsakomybę už šios strategijos vykdymą?

  „Strategija yra visų mūsų susitarimas, todėl pirmasis uždavinys – šiandien pradėti artėti link susitarimo“, – įsitikinęs Rūmų generalinis direktorius dr. Vytautas Šileikis. – Susitarimui reikalingas principinis dalykas – pasitikėjimas. Kas veda į tarpusavio pasitikėjimą? Ar žodžiai, kurie surašyti strategijoje, realybėje nesiskiria nuo darbų ir veiksmų? Vieneri metai, kai buvo rengiama strategija, jau prabėgo. Ar per tą laiką atsirado daugiau pasitikėjimo ir sutarimo? Tai klausimai, į kuriuos šiandien ieškosime atsakymų. Labai svarbu, kad būtent verslo žmonės įvertintų ir revizuotų siūlomus pokyčius.“

  Panašūs renginiai jau įvyko Marijampolėje, Kėdainuose, Telšiuose, Šiauliuose ir Panevėžyje.

  Kauno PPA rūmai tokią diskusiją Kaune surengė pirmieji. Rūmų svetainėje www.chamber.lt
  veiks speciali rubrika, kurioje verslo bendruomenė galės teikti savo pasiūlymus, pastabas, idėjas rengiamai strategijai.

  Plačiau apie renginį skaitykite gegužės mėnesio „Rūmų žiniose“.

Skip to content