Rugpjūčio 29 d. Ūkio ministerijoje buvo surengtas pirmasis Nacionalinės pramonės konkurencingumo komisijos „Pramonė 4.0“ posėdis, kuriame aptartos vadinamosios „ketvirtosios pramonės revoliucijos“ vystymo galimybės Lietuvoje.
Šios komisijos pirmininkas ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius posėdyje pažymėjo, kad labai svarbu jau dabar rengtis permainoms ir teikti motyvuotus pasiūlymus, kaip skaitmeninti pramonę nacionaliniu lygmeniu, kad Lietuva liktų konkurencinga tarp kitų valstybių.
Numatoma parengti strateginį platformos „Pramonė 4.0“ veiklos planą, be to, Ūkio ministerija rengia Europos Sąjungos investicijų priemonę, kuri bus skirta paspartinti pramonės skaitmeninimą ir automatizavimą, ir taip prisidės prie pramonės įmonių produktyvumo augimo.
Posėdyje buvo pristatytos numatomos prioritetinės platformos „Pramonė 4.0“ veiklos kryptys: skaitmeninė gamyba, skaitmeninimą skatinančios paslaugos, žmogiškieji ištekliai, standartizavimas ir teisinis reglamentavimas bei kibernetinė sauga. Pagal šias sritis bus sudarytos atskiros teminės darbo grupės, kurios teiks savo pasiūlymus komisijai.
Nacionalinę pramonės konkurencingumo komisiją „Pramonė 4.0“ Vyriausybė patvirtino š. m. birželio mėn. Šios komisijos sudarymas laikytinas pagrindu tolesniam pramonės skaitmeninimo iniciatyvos įgyvendinimui ir nacionalinės platformos vystymui Lietuvoje, ir tai taip pat prisidės prie pramonės konkurencingumo ir produktyvumo didinimo.
Ši komisija turi užtikrinti Lietuvos dalyvavimą pasaulinės ketvirtosios pramonės revoliucijos procesuose – teikdama pasiūlymus ji koordinuos ir kontroliuos nacionalinės pramonės skaitmeninimo iniciatyvos „Pramonė 4.0“ įgyvendinimą.
Iniciatyva „Pramonė 4.0“ – tai bendromis verslo, Vyriausybės, pramonės ir mokslo pastangomis sukurta platforma, kuri turi padėti įmonėms įsidiegti inovacijas į savo gamybos procesus. Lietuvoje „Pramonė 4.0“ turėtų paskatinti ir padėti visų Lietuvos pramonės sektorių įmonėms diegti skaitmenines technologijas, dalytis geraisiais technologijų įsisavinimo pavyzdžiais, atverti finansavimo kanalus, taip pat formuoti modernią švietimo ir mokymo sistemą, pažangią socialinės apsaugos sistemą.