• Naujienos
 • Apskaita ir finansai – verslui

  Apskaita ir finansai – verslui

  2014 m. lapkričio 27-28 d. Aleksandro Stulginskio universitete ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyboje įvyko 9-oji tarptautinė mokslinė konferencija „Apskaita ir finansai: mokslo ir verslo integracijos keliu“. Konferencijos tikslas – pristatyti apskaitos ir finansų mokslinių tyrimų idėjas ir rezultatus, aktualius verslui siekiant surasti inovatyvius ir tinkamus sprendimus praktikoje, didinti konkurencingumą ir sprendimų efektyvumą bei skatinti smulkių ir vidutinių įmonių veiklą ir viešojo bei privataus sektorių partnerystę.

  Konferenciją organizavo Aleksandro Stulginskio universiteto Ekonomikos ir vadybos fakulteto Ekonomikos, apskaitos ir finansų institutas, bendradarbiaudamas su Estijos gyvybės mokslų universiteto Ekonomikos ir socialinių mokslų institutu, Latvijos žemės ūkio universiteto Finansų ir apskaitos institutu, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmais bei Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba. Finansinę paramą konferencijai suteikė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba bei Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai.

  Konferencijos plenariniame posėdyje pranešimus skaitė 3 kviestiniai pranešėjai. Finansų ministerijos Fiskalinės politikos departamento direktoriaus pavaduotojas Vaidas Augustinavičius skaitė pranešimą Ar fiskalinė ir bankų sąjungos užtikrins euro-zonos stabilumą?“, ACME Grupės finansų direktorius Povilas Jauniškis skaitė pranešimą Finansinių rizikų valdymas“ ir Legalaus verslo aljanso prezidentas Romas Apulskis skaitė pranešimą tema „Mokslo, verslo ir valdžios institucijų bendradarbiavimas priimant valstybinius sprendimus“.

  Keturiose konferencijos sekcijose buvo aptarti apskaitos, audito ir kontrolės, inovacijų ir investicijų bei finansinės analizės sričių mokslinių tyrimų rezultatai. Konferencijoje dalyvavo mokslininkai iš Ekonomikos universiteto Prahoje (Čekijos Respublika), iš Keuka koledžo Jungtinėse Amerikos Valstijose, iš Latvijos universiteto, Latvijos žemės ūkio universiteto ir Rezeknės aukštosios mokyklos bei iš Ukrainos Nacionalinio vandens ūkio valdymo ir gamtos išteklių naudojimo universiteto. Nors ir buvo atsiuntę mokslinius straipsnius, tačiau dėl įvairių priežasčių neatvyko keletas mokslininkų iš Slovakijos žemės ūkio universiteto Nitroje ir iš Bialystoko technologijos universiteto bei Finansų ir vadybos universiteto Bialystoke. Konferencijoje iš viso dalyvavo ir pranešimus skaitė 8 mokslininkai iš užsienio šalių.

  Labai gausiai konferencijoje dalyvavo mokslininkai iš Lietuvos mokslo ir studijų institucijų: Vilniaus, Kauno technologijos, Vytauto Didžiojo ir Aleksandro Stulginskio universitetų bei įvairių Lietuvos kolegijų. Iš viso – 58 mokslininkai ir kiti tyrėjai iš universitetų bei 5 kolegijų atstovai.

  Konferencijos metu buvo pravesti 3 seminarai verslo institucijų atstovams: „Organizacijų tikroji vertė ir jos nustatymas“, „Savikainos kalkuliavimas: poreikis ir problemos“ bei „Apskaitos duomenų panaudojimas įmonių plėtrai“, kuriuos vedė Aleksandro Stulginskio universiteto dėstytojai ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovai. Šiuose seminaruose ir kituose pirmosios konferencijos dienos renginiuose iš viso dalyvavo 34 verslo institucijų atstovai.

  Antrąją konferencijos dieną Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyboje vyko apskritojo stalo diskusija „Apskaitai tvarkyti naudojama programinė įranga: privalumai ir trūkumai„, kurios metu pranešimus skaitė UAB „Debetas“ direktorius Algis Mazurkevičius, UAB „Blue Solutions“ direktorius Algimantas Brazauskas ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos apskaitos konsultantė Lina Minkevičienė. Šioje diskusijoje dalyvavo 13 Aleksandro Stulginskio ir kitų universitetų mokslininkų, 23 Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos darbuotojai ir 7 kitų verslo institucijų atstovai.



Skip to content