• Naujienos
 • Apie verslo tarybą ir pasitikėjimą

  Apie verslo tarybą ir pasitikėjimą

  Kokie efektyviausi bendradarbiavimo tarp verslo ir valdžios būdai? Kokiomis formomis gali plėtotis tolesnis dialogas tarp Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų bei Kauno krašto pramonininkų ir miesto bei rajono savivaldybių vadovų? Kokius prioritetus ir tikslus reiktų nusibrėžti šiemet, telkiant valdžios ir verslo pastangas?

  Apie tai buvo diskutuojama gegužės 30 d. prie apskrito stalo motelyje „Via Baltica“ susitikus Kauno miesto ir rajono vadovams, Kauno PPA rūmų ir Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijos nariams. Susitikime dalyvavo Kauno m. meras Rimantas Mikaitis, vicemeras Kęstutis Kriščiūnas, administracijos direktorius Antanas Navakauskas, Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

  „Mūsų bendradarbiavimas su miesto vadovais jau turi susiformavusias tradicijas. Ryšiai su rajono valdžia nebuvo tokie glaudūs. Tačiau mums, kaip, tikiuosi, ir valdžiai, reikia ne tik proceso, bet ir veiksmingo rezultato, – pabrėžė Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas, prof. Mečislovas Rondomanskas. – Neabejoju, kad dvi įtakingiausios verslo organizacijos gali būti naudingos valdžiai priimant sprendimus.“

  KPPAR generalinis direktorius dr. Vytautas Šileikis susitikimo dalyviams pristatė visą paketą bendradarbiavimo tarp verslo ir valdžios formų, kurios gali būti taikomos bet kurioje savivaldybėje. Tai verslo pusryčiai, verslo popietės, visuomeninio mero patarėjo pareigos, forumai, debatai, dalyvavimas įvairiose darbo grupėse ir komisijose, projektinėje veikloje, regiono plėtros tarybose, delegacijose ir kt.

  Susitikime buvo diskutuojama apie naują idėją – savivaldybėse steigti verslo ekspertų arba verslo tarybas. Tai – patariamoji institucija, atliekanti eksperto ir konsultanto funkcijas svarstant ir priimant su verslo aplinka (taisyklių, mokesčių, lengvatų, rinkliavų), savivaldybės ekonomine pažanga, strateginiu planavimu, biudžeto formavimu, įvaizdžiu, verslo skatinimu, verslo parama susijusių sprendimų projektus. Į verslo tarybą savo atstovus deleguotų didžiausios verslo organizacijos, o jos steigimas, nuostatai, personalinė sudėtis tvirtinama savivaldybės tarybos sprendimu.

  Pasak Kauno m. mero R. Mikaičio, verslo taryba yra įdomus, svarstytinas pasiūlymas, kuris į vieną sistemą apjungtų kelias galimas bendradarbiavimo priemones.

  Rajono meras V. Makūnas pritarė idėjai rajone steigti verslo tarybą.

  Plačiau skaitykite birželio mėnesio „Rūmų žiniose“.


Skip to content