• Naujienos
 • Apie mokslo ir verslo bendradarbiavimą – „Santakos“ slėnio LSMU centre

  Apie mokslo ir verslo bendradarbiavimą – „Santakos“ slėnio LSMU centre

  Grupė rūmų narių turėjo galimybę apsilankyti LSMU Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centre. Verslo informacinės popietės metu verslininkai susipažino su vieno moderniausių Lietuvoje mokslo centro mokslininkais, laboratorijomis, vykdomais tyrimais.

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų pažintis su LSMU Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centru prasidėjo nuo dalykinio kontakto, kai per Enterprise Europe Network tinklą iš Italijos buvo gautas partnerių prašymas organizuoti verslo misiją Lietuvoje.

  Vienas iš susitikimų buvo surengtas Kauno „Santakos“ slėniui priklausančiame LSMU Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centre.

  Vizito metu Katanijos universiteto biotechnologijų klinikos vadovas Renato Bernardini rado inovatyvių sprendimų, kurie padėtų jų vykdomuose Alzheimerio ir smegenų vėžio tyrimuose. Vėliau buvo pasirašytas technologinio bendradarbiavimo susitarimas.

  Fundamentalūs ir taikomieji sveikatos ir sveikatos technologijų moksliniai tyrimai, veiksmingesnių vaistų paieška ir kūrimas, natūralių biologiškai aktyvių junginių, ląstelių genetikos, vaistinių medžiagų tiekimo sistemų biofarmaciniai tyrimai – tai darbai, vykdomi naujajame centre.

  Atviros prieigos centro koordinatorius Albinas Brancevičius pabrėžia, kad čia nuosekliai siekiama skatinti mokslo ir verslo bendradarbiavimą, pritraukti užsienio investicijas ir naujus išradimus pritaikyti praktikoje.

  Pasak aštuonerius metus Kembridžo universitete dirbusios ir į Lietuvą sugrįžusios prof. Vilmantės Borutaitės, bendradarbiaujama su užsienio šalių universitetais. Kai kurie projektai bendri, o mokslininkai įvaldę skirtingus metodus. Juos sujungus pasiekiama įdomių ir vertingų rezultatų, ko viena grupė nepadarytų.

  Rūmų nariai apžiūrėjo ir Universitetinę vaistinę, kurioje gaminami vaistai, kosmetikos priemonės, o studentai įgyja praktinių įgūdžių.Skip to content