• Naujienos
 • Apie darbuotojų motyvaciją

  Apie darbuotojų motyvaciją

  Balandžio 14 d. verslo bendruomenė buvo pakviesta į informacinę popietę, kurioje svečiavosi rūmų nariai – Personalo valdymo centro (UAB „Profesiniai kontaktai“) direktorė Jurgita Jankuvienė ir „ERGO Life Insurance SE“ klientų departamento verslo draudimo skyriaus projektų vadovė Laima Stasiulionienė bei „ERGO Insurance SE“ Kauno m. Draugystės atstovybės vadovė Dalia Mockuvienė.

  Pirmojoje renginio dalyje buvo atskleista, kaip racionaliai panaudoti įmonės lėšas darbuotojų motyvacijai gerinti.

  „ERGO Life Insurance SE“, didžiausios draudimo bendrovės Baltijos šalyse pagal sveikatos draudimo įmokas, atstovė pristatė sveikatos draudimo sprendimus darbuotojams. Sveikatos draudimas – puiki darbuotojų skatinimo priemonė, suteikianti galimybę naudotis sveikatos priežiūros ir sveikatingumo paslaugomis už jas atsiskaitant draudimo lėšomis. Nauda įmonei matuojama, įvertinant geresnę darbuotojų savijautą ir didesnį darbingumą, teigiamą įtaką įmonės įvaizdžiui ir mokesčių lengvatas. Nauda darbuotojams pasireiškia tuo, kad draudimo bendrovė padengia iki 100 proc. sveikatos priežiūros išlaidų; padengiamos ne tik gydymo, bet ir profilaktikos bei sveikatingumo paslaugų išlaidos; suteikiama galimybė pasirinkti priimtiniausias privačias ir valstybines gydymo įstaigas.

  Personalo valdymo centro, atliekančio išorinio personalo skyriaus funkcijas, direktorė Jurgita Jankuvienė pristatė vykdytų apklausų, siekiant išsiaiškinti vadovų požiūrį į darbuotojų motyvaciją ir darbuotojų požiūrį į motyvuojančius veiksnius, rezultatus. Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad darbuotojų motyvacija – vienas iš optimaliausių būdų pasiekti maksimalų darbuotojų našumą. Norint darbuotojus išlaikyti įmonėje yra svarbi tiek materiali, tiek nemateriali motyvacija. Darbdaviai ir darbuotojai vienodai svarbiais motyvuojančiais veiksniais laiko atlyginimą ir galimybę tobulėti. Tačiau darbdaviams reikėtų pagalvoti apie darbuotojų karjeros planavimą ir talentų valdymą įmonėse. Be to, nereikėtų pamiršti, kad įmonėse dirba žmonės, ne robotai, ir tikrai svarbu juos pastebėti, pagirti, nes ištartas šiltas ir malonus žodis dažnu atveju veikia taip pat efektyviai, kaip ir piniginiai priedai prie atlyginimo. Personalo valdymo centro direktorė renginio dalyviams palinkėjo, cituodama Richard Branson: „Mokyk ir ugdyk žmones taip, kad jie galėtų išeiti, bet elkis su jais taip, kad jie to nenorėtų“.Skip to content