• Naujienos
 • Apdovanotos geriausios KTU regioninio mokslo parko įmonės

  Jau aštuntą kartą KTU regioninis mokslo parkas surengė oficialiai nuo 2005 m. Lietuvoje pažymimai Verslo dienai skirtą renginį „Sėkmingas verslas prasideda nuo tikėjimo savo idėja“.

  „Norėtume pasidžiaugti parke veikiančių 65 įmonių sėkme ir paneigti aplinkoje tvyrantį negatyvumą, – sakė parko direktorius dr. Bernardas Milius. – Taip pat norime paskatinti ir padrąsinti jaunus žmones gerosios patirties pavyzdžiais, kad ir Lietuvoje galima būti sėkmingiems“.

  Statistika byloja, kad šalyje 60 proc. įmonių nutraukia savo veiklą. KTU regioninio mokslo parko duomenys yra kitokie: iš 140 parke veiklą pradėjusių bendrovių veiklą nutraukė tik 10 proc.

  Šiemet nominacija už sparčiausią augimą paskirta vos prieš pusantrų metų įsisteigusiai UAB „Macmanus“. Šiandien joje jau dešimties žmonių komanda kuria priedus Apple sukurtai programinei įrangai (šablonus, aplikacijas ir kt.). Daugiau nei pusė produktų pirkėjų yra JAV. „Nebūtina veikti Silicio slėnyje, kad galėtume užkariauti Ameriką ir Europą“, – sako entuziazmo ir tikėjimo savo idėja kupini jauni bendrovės steigėjai Vitalijus Vyšniauskas ir Eugenijus Valinskas. Jie pelnė Ūkio ministerijos apdovanojimą.

  Kauno m. savivaldybės nominacija už veržlų startą pagerbta tik šių metų vasarį įsteigta UAB „Synergy Technologies“. Tai viena iš sparčiausiai augančių internetinių sprendimų bendrovių Lietuvoje. Įmonės vadovai įsitikinę, kad nuobodžiaujantys darbuotojai kuria nuobodžius produktus, o laimingi žmonės – gerus produktus, todėl nuoširdžiai stengiasi vystyti jaukią ir draugišką darbo aplinką. „Funkcija yra praeitis, patogumas yra ateitis“, – tokiu šūkiu vadovaujasi jauna komanda, neseniai kūrusi internetinius sprendimus Honkonge vykusiai konferencijai.

  Už studentų įtraukimą į verslą KTU apdovanojo tik prieš metus įsteigtą UAB „Aigito“, kuriančią kompiuterines regos sistemas, tinkamas pritaikyti gamybos, logistikos, medicinos ir kitose srityse. „Labai gaila, kai Lietuvos įmonės išveža didelius pinigus į užsienį, užuot pirkusios sistemas čia, Lietuvoje“, – teigia neseniai KTU baigę įmonės vadovai.

  „Žinios, kūryba,… kosmosas“ – taip vadinosi netradicinis KTU absolvento, tarptautinės Verslo taikos premijos laureato, daugelio verslo ir socialinių iniciatyvų kūrėjo, rūmų tarybos nario dr. Vlado Lašo pranešimas. Ar gali studentas iš Lietuvos užsidirbti iš kosmoso technologijų? Vladas Lašas skatino jaunimą drąsioms iniciatyvoms – tai, kas šiandien atrodo neįmanoma ir nepasiekiama, rytoj gali atrodyti taip paprasta.

Skip to content