• Naujienos
 • Apdovanoti konkurso „Sukurta Kauno rajone“ nugalėtojai

  Apdovanoti konkurso „Sukurta Kauno rajone“ nugalėtojai

  Kauno PPA rūmų ir Kauno rajono savivaldybės konkursas „Sukurta Kauno rajone“, kurio tikslas skatinti lietuviškų, aukštos kokybės, inovatyvių, išskirtinių, galinčių konkuruoti Lietuvos bei užsienio rinkose produktų gamybą ir vartojimą bei verslo plėtrą rajone,jau tampa tradicija. Antrus metus rengiamam konkursui paraiškas pateikė septynios rajono įmonės: UAB „Ekodarna“ pristatė laiptus – keltuvą neįgaliesiems „TR-1“, UAB „Ežerėlio vaivorykštė“ – spyruoklinį žaislą vaikams „Arkliukas“, LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės institutas – vaisių, daržovių ir uogų džiovintą skanėstą „LABU“, UAB „MAREX Boats “ – laivą „MAREX 375“, UAB „Mokslo kavinė“ – džiovinto šamo file juosteles šokolade su aitriąja paprika „ŠoŠa“, UAB „Vinapack“ – kiaušinių dėklus ir dėžutes iš popieriaus plaušienos, Anicentas Pauža – kaleidoskopus ir abėcėlės „treniruoklius“.

  Gaminiai buvo vertinami balais pagal konkurso kriterijus: gaminio išskirtinumas, unikalumas; kokybė; gauti apdovanojimai; vartotojų pasitenkinimas gaminiu; inovacijų panaudojimas; ekologiškumas, draugiškumas aplinkai ir gamtai ir konkurenciniai pranašumai šalies ir užsienio rinkose.

  Pirmąją vietą užėmė laivas „MAREX 375“. Tai naujausias įmonės „MAREX Boats“ kūrinys, kuris jau liaupsinamas įtakingiausių Europos laivininkystės žurnalų „MotorBoat“, „Bativ“, „BatMagasinet“, už puikius inžinerinius sprendimus ir inovacijas kuriant laivą. Nors šis modelis visiškai naujas, jau pagaminta 24 vnt. šių laivų, kurie iškeliavo į Norvegiją, Šveicariją, Vokietiją, Didžiąją Britaniją, Daniją, Prancūziją bei Lietuvą. „Marex 375“ gaminamas laikantis griežčiausių ISO kokybės standartų, ypatingas dėmesys skiriamas medžiagų ekologiškumui. Laivo gamybai pasitelktas inovatyvus vakuminis stiklo plastiko formavimo būdas, kurio dėka gaminiai turi aukštesnes technines charakteristikas, o gamybos proceso metu išsiskiria gerokai mažiau kenksmingų medžiagų. Beveik visus laivo komponentus įmonė gamina pati arba pasitelkia mažuosius Lietuvos gamintojus. „MAREX 375“ laivas draugiškas aplinkai: jis aprūpinamas galingų 400 W saulės kolektorių gaminama elektra, apšvietimui naudojami ypatingai mažai elektros išteklių suvartojantys „LED“ tipo šviestuvai, laive sumontuoti du nuotekų rezervuarai tam, kad nebūtų teršiami vandens telkiniai kelionės metu, naudojami aukščiausius ekologinius reikalavimus atitinkantys „Volvo Penta“ varikliai ir kt. Laivas taip pat nominuotas apdovanojimui „European Power Boat of the year 2016“, paskelbtas finalistu apdovanojimuose „MotorBoatsAwards 2016“.

  Antrąją vietą užėmė džiovinto šamo filė juostelės šokolade su aitriąja paprika „ŠoŠa“. Tai visiškai naujas ir unikalus produktas, sukurtas UAB „Mokslo kavinė“. Užkandžio gamyboje naudojami inovatyvūs produktai: liofilizuotų vaisių milteliai, smulkintos kanapių sėklos, liofilizuoti prieskoniniai augalai ir kt. Visos pagrindinės žaliavos gaunamos iš įmonių ir ūkių Lietuvoje, daugiausia Kauno rajone. Puikių ingredientų pagalba pavyksta išgauti turtingą, sodrų ir egzotišką skonį bei spalvą.

  Trečiosios vietos nugalėtoju tapo vaisių, daržovių ir uogų džiovintas skanėstas „LABU“. LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės instituto sukurtas skanėstas yra alternatyva įprastiniams cukraus ir maisto priedų gausa pasižymintiems saldainiams. Skanėstai gaminti tik iš Lietuvoje užaugintų obuolių, morkų, moliūgų ir juodųjų serbentų. „LABU“ skanėstų receptūroje naudojamas tik vienas maisto priedas – cukrus, kurio kiekis yra labai ribotas. Skanėstai jau įvertinti apdovanojimais – parodos „Rinkis prekę lietuvišką 2016“ medaliu, laidos „Kaimo akademija“ vartotojų apdovanojimu ir kt.

  Visi dalyviai lapkričio 25 d. buvo pagerbti Kauno rajono verslininkų vakaro „Ryškiausios 2016 metų verslo figūros“ metu. Pirmosios vietos laimėtojui apdovanojimą įteikė Kauno PPA rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis ir Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.Skip to content