• Naujienos
 • Apdovanoti konkurso „Sukurta Kauno rajone 2022“ laureatai: įvertinti novatoriški ir tvarūs verslai

  Vasario 9 d., ketvirtadienio vakarą, Raudondvario menų inkubatoriuje vyko padėkos vakaras, kurio metu Kauno rajono meras Valerijus Makūnas už pasiekimus ir nuopelnus bendruomenei apdovanojo 22 verslininkus, tarp kurių – aštuntąjį kartą vykusio konkurso „Sukurta Kauno rajone 2022“ laureatai – Kauno rajone veikiančios ir išskirtinius produktus gaminančios įmonės.

  „Kauno rajonas – viena sparčiausiai augančių savivaldybių, kur nuolat vyksta akivaizdūs pokyčiai. Palankios sąlygos kurtis verslui pastaraisiais metais pritraukė žinomas korporacijas – „Continental“, „Hella“, „Hollister“, „MAAS Aviation“ ir kt. Džiaugiamės ir didžiuojamės savo nariais, kurie taip pat dirbdami ir gyvendami Kauno rajone kuria pridėtinę vertę regiono bendruomenei bei visos Lietuvos gerovei“, – sveikindamas kalbėjo Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius.

  Konkursas „Sukurta Kauno rajone“ organizuojamas nuo 2015 metų kasmet Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų kartu su Kauno rajono savivaldybe.

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai – didžiausia verslo organizacija ne tik Kauno regione, bet ir visoje Lietuvoje, šiuo metu vienijanti 800 narių. Kauno PPAR prezidentas Zigmantas Dargevičius pabrėžė, kad jo vadovaujama organizacija kasmet auga ir plečiasi, o rengiamo konkurso tikslas – atkreipti dėmesį į pažangiausius, inovatyviausius verslus, paskatinti Kauno rajono įmones kurti aukštos kokybės ir draugiškus aplinkai produktus, kurie galėtų lygiavertiškai konkuruoti Lietuvos ir užsienio rinkose.

  Siekiant suteikti galimybę visoms įmonėms dalyvauti ir laimėti konkursą, įmonės buvo vertinamos suskirsčius į tris grupes pagal įmonių dydžius: labai mažos, mažos ir vidutinės bei stambios. Nugalėtojai nustatomi kiekvienoje grupėje.

  Šiais metais konkurse dalyvavo 13 įmonių, iš viso buvo pateikta 17 produktų (bei paslaugų), kurie privalėjo atitikti išskirtinumo, kokybės, inovatyvumo, ekologiškumo, draugiškumo aplinkai, konkurencingumo, taip pat pasiekimų ir įvertinimų kriterijus. Gaminius ar paslaugas vertino komisija, sudaryta iš Kauno rajono savivaldybės, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų bei Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centro atstovų.

  „Sukurta Kauno rajone 2022“ laureatais tapo:

  Labai mažų įmonių kategorijoje (darbuotojų skaičius nuo 1 iki 9) pirmoji vieta atiteko UAB „Išmanūs sprendimai“ už paslaugą „Pastatų automatikos sprendimai“. Įmonė kuria pastatų automatikos sprendimus, kurie padeda sutaupyti elektros ar energijos, šildymo kaštus. Taupomi pinigai ir gamtiniai ištekliai, o tai yra ypatingai aktualu šiuo energetikos kainų spartaus šuolio laikmečiu.

  Mažų įmonių kategorijoje (darbuotojų skaičius nuo 10 iki 49) pagrindiniu prizu įvertinti UAB „Nando“ už daugiakompleksinį biologinį produktą „NN Farmodor C“, skirtą ūkio efektyvinimui ir tvarumo didinimui. „Džiugu, jog mūsų kurtas produktas leidžia būti konkurencingu ne tik Lietuvos, bet ir užsienio rinkose, plečiant įmonės pardavimų geografiją, o gautas įvertinimas dar kartą patvirtina, jog judame teisinga kryptimi“, – įvertinimu džiaugėsi įmonės vadovas Justinas Taruška.

  2007 m. Lietuvoje įsteigta UAB „Nando“ šiandien yra savo srities lyderė Baltijos šalyse aktyviai vystanti eksporto plėtrą. Gaminami produktai yra platinami bei tyrimai atliekami daugiau kaip 30-yje šalių Europoje, Afrikoje, Artimuosiuose Rytuose ir P. Amerikoje. Pasitelkiant naujausius mokslinius tyrimus ir pasiekimus, įmonė kuria ir gamina aukštos pridėtinės vertės mikrobiologinius ir cheminius produktus žemės ūkiui ir pramonei. Tai – produktai, mažinantys aplinkos taršą ir taupantys elektros energijos resursus. UAB „Nando“ siekia tapti globalia biotechnologijų inovatore, savo sprendimais kuriančia ekonominę naudą ir tvarumą visose žemės ūkio šakose bei pritaikomais pramonėje.

  Vidutinių ir stambių įmonių grupėje (darbuotojų skaičius nuo 50 iki 250) nugalėjo UAB „Naujasis Nevėžis“ už produktą „OHO! PEA CHIPS – oho! žirnių traškučiai“.

  UAB „Naujasis Nevėžis“ – sausų pusryčių, sūrių ir saldžių užkandžių gamybos įmonė, sėkmingai veikianti daugiau nei 30 metų (įkurta 1991 m.). Oho! prekių ženklą valdanti įmonė yra didžiausia sausų pusryčių, sūrių ir saldžių užkandžių gamintoja Baltijos šalyse. Įmonėje sukurta 200 darbo vietų, nuolat plečiamas produkcijos asortimentas, įsisavinamos naujos eksporto rinkos – eksportuojama į 50 šalių.

  Specialiuoju prizu apdovanota Dovilės Ilevičienės individuali veikla „Garlic moon“ už produktą „Juodieji fermentuoti česnakai“. Juodasis česnakas – tai gurmaniškas, neatrastas skonis, išgaunamas be konservantų ir cheminių priedų ilgą laiką brandinant ir visiškai natūraliai tik drėgmės ir temperatūros pagalba, fermentuojant tik Lietuvos ūkiuose užaugintą česnaką. Fermentacija keičia ne tik česnako juslinius požymius, bet padidina ir česnako bioaktyvumą. „Garlic moon“ juoduosius fermentuotus česnakus sėkmingai pristatė Ispanijos bei Belgijos gurmanams.

  Apdovanojimą atsiėmė ir „Sukurta Kauno rajone 2021“ nugalėtojas. Labai mažų įmonių kategorijoje (darbuotojų skaičius nuo 1 iki 9) laureatu tapo UAB „Acheta“ už produktą „Duonelės su džiovintų svirplių miltais“.

  Verslo bendruomenė pasidžiaugė, kad Kauno rajone veikia tiek inovatyvių įmonių, kuriose dirba ambicingi, tikslų siekiantys žmonės bei gimsta produktai, kurie prisideda prie žmonių gerovės ir daro gerą įtaką ne tik mums, bet ir aplinkai.

  Nuotraukos: Edmundo Mališausko ir Jonės Kinderytės

   

Skip to content