• Naujienos
 • Ambasada Paryžiuje pristatė Lietuvą Prancūzijos investuotojams

  Ambasada Paryžiuje pristatė Lietuvą Prancūzijos investuotojams

  Lietuvos ambasada Paryžiuje kartu su Prancūzijos pramonininkų konfederacija, bendrove „Ernst Young“, viešąja įstaiga „Investuok Lietuvoje“ ir Lietuvos-Prancūzijos prekybos rūmais lapkričio 18 d. organizavo seminarą Lietuvos investiciniam potencialui pristatyti.

  Diskusiją moderavęs Prancūzijos pramonininkų konfederacijos vicepirmininkas Thierry Courtaigne pažymėjo struktūrinių permainų svarbą ir teigė, kad dėmesys verslo aplinkos gerinimui suteikė Lietuvai patrauklios ir patikimos šalies įvaizdį.

  „Investuok Lietuvoje“ generalinė direktorė Milda Dargužaitė pabrėžė, jog Prancūzija, būdama viena didžiausių investuotojų užsienyje, neišnaudoja Lietuvos, patraukliausios užsienio investuotojams šalies regione, potencialo ir pakvietė prancūzus verslininkus pasinaudoti patogia Lietuvos geografine padėtimi, išvystyta infrastruktūra, išsilavinusia ir kompetentinga darbo jėgos pasiūla bei užtikrinta gyvenimo kokybe.

  Mokestinę ir teisinę aplinką Lietuvoje apžvelgė konsultacinėje kompanijoje „Ernst Young“ Paryžiuje dirbanti lietuvė Dianė Juozaitis, apie Lietuvos gyvybės mokslų sektoriaus privalumus ir pasiekimus kalbėjo inovatyvios ir sparčiai augančios farmacijos kompanijos „Aconitum“ Eksporto departamento vadovė Vytautė Balanaškaitė. Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje veikiančios įmonės atstovė kvietė Prancūzijos farmacijos kompanijas bendradarbiauti vaistų gamybos srityje.

  Anot Lietuvos akcinės bendrovės „Amilina“ generalinio direktoriaus Mindaugo Gedvilo, viena stambiausių šio sektoriaus Prancūzijos bendroviųRoquette, į „Amilinos“ kapitalą investavusi 25 milijonus eurų, Lietuvos įmonę pasirinko dėl patogios geografinės padėties, pakankamos žaliavų pasiūlos ir konkurencingos jų kainos. Be to, ne mažiau svarbus faktorius buvo kvalifikuota darbo jėga ir teigiamas Lietuvos Vyriausybės požiūris į užsienio investuotojus.

  O jau penkiolika metų Lietuvoje veikiančios drabužių siuvimo įmonės „PHB Group“ vadovas, Prancūzijos-Lietuvos prekybos rūmų prezidentasPhilippe’as Berthaud kolegas investuoti Lietuvoje kvietė ne tik dėl patogios geografinės padėties, mokesčių ar kitų lengvatų. Jo teigimu, didžiausias mūsų šalies privalumas – išmintingi ir kūrybingi aukštos kvalifikacijos darbuotojai.

  Į renginį susirinko 50 dalyvių, atstovaujančių Prancūzijos energetikos, transporto, aeronautikos, atsinaujinančios energijos, farmacijos, laivybos pramonei, taip pat investicinėms bankininkystės, teisinių paslaugų, dizaino ir komunikacijos bendrovėms.

  Tiesioginės Prancūzijos investicijos Lietuvoje viršija milijardą litų, Prancūzija užima 12 vietą pagal tiesioginių užsienio investicijų dydį šalyje.Skip to content