• Aktuali informacija įmonėms, komandiruojančioms darbuotojus į Nyderlandus laikinam darbui

  Įgyvendinant Europos Sąjungos darbuotojų komandiravimo direktyvą, Nyderlanduose nuo 2020 m. kovo 1 d. tapo privaloma informuoti apie laikinus darbuotojus šalyje, atvykstančius iš kitos Europos ekonominės erdvės valstybės ir Šveicarijos. Ši prievolė tenka darbdaviui, kuris apie tai Nyderlandų institucijas turi informuoti internetiniame tinklalapyje adresu https://english.postedworkers.nl/ .

  Registruojant darbuotojus prieš jų atvykimą į Nyderlandus, reikia identifikuoti visus susijusius asmenis, pateikti informaciją apie darbo pobūdį, komandiravimo trukmę ir darbovietės adresą. Teisingai užpildžius visą reikalingą informaciją, atsiunčiamas patvirtinimas apie informavimo užbaigimą. Nuo 2020 m. liepos 30 d. įsigaliojo naujos taisyklės laikiniesiems darbuotojams, pvz., turi būti aiškiai nurodyta, kokia dienpinigių dalis skiriama kaip kompensacija už patirtas išlaidas.

  Nyderlandų institucijos taip pat informuoja, kad nuo rugsėjo pradžios bus vykdomi patikrinimai, o neužregistravus darbuotojų – skiriamos piniginės baudos.

   

  Ši informacija aktuali:

  • į Nyderlandus atvykstantiems darbdaviams su darbuotojais (pvz., pagal užsakymą statyti tilto);
  • tarptautinėms kompanijoms, kurios į savo padalinius Nyderlanduose komandiruoja darbuotojus;
  • laikino įdarbinimo agentūroms, siūlančioms laikinus darbuotojus Nyderlandų darbdaviams;
  • tam tikruose sektoriuose dirbantiems įmonių savininkams (angl. self-employed).

   

  Didžiajai daliai transporto sektoriaus atvejų taikomos išimtys, pavyzdžiui, galimybė registruotis vieną kartą per metus krovinių vežėjams keliais. Daugiau informacijos – https://english.postedworkers.nl/

Skip to content