• Naujienos
  • 2,1 mlrd. EUR rizikos kapitalo investicijoms į Europos novatoriškas pradedančiąsias įmones skatinti

    Europos Komisija ir Europos investicijų fondas pradėjo vykdyti visos Europos rizikos kapitalo fondų fondų programą “ VentureEU“, kuria siekiama skatinti investicijas į novatoriškas pradedančiąsias ir veiklą plečiančias įmones visoje Europoje.

    ES suteiks pagrindinių investicijų iki 410 mln. EUR šešiems programoje VentureEU dalyvaujantiems fondams, kad jie investuotų į Europos rizikos kapitalo rinką. Fondai siekia pritraukti 2,1 mlrd. EUR viešųjų ir privačiųjų investicijų. Tikimasi, kad tai savo ruožtu paskatins apie 6,5 mlrd. EUR investicijų į novatoriškas pradedančiąsias ir veiklą plečiančias įmones visoje Europoje. Šeši fondai taps daugelio mažesnių fondų, į kuriuos investuojama, dalininkais; kiekvienas iš jų aprėps bent keturių Europos šalių projektus. Šie fondai, į kuriuos investuojama, padės finansuoti mažas ir vidutinio dydžio įmones ir vidutinės kapitalizacijos įmones, priklausančias įvairiems sektoriams, kaip antai informacijos ir ryšių technologijų, skaitmeninių technologijų, gamtos mokslų, medicinos technologijų ir išteklių ir energijos efektyvumo. ES investicijas į VentureEU valdys Europos investicijų fondas, prižiūrimas Europos Komisijos.

    Rizikos kapitalas yra labai svarbus gerai veikiančiai kapitalo rinkų sąjungai, tačiau Europoje jis nepakankamai išvystytas. 2016 m. rizikos kapitalo įmonės investavo ES apie 6,5 mlrd. EUR, o JAV – 39,4 mlrd. EUR. Be to, rizikos kapitalo fondai Europoje yra per maži: vidutiniškai 56 mln. EUR palyginus su 156 mln. EUR Jungtinėse Valstijose. Dėl to šios bendrovės pereina į ekosistemas, kuriose jos turi daugiau galimybių greitai augti. Bendrovių, pasiekusių daugiau kaip 1 mlrd. USD rinkos vertę (vadinamųjų „vienaragių“) 2017 m. pabaigoje ES buvo 26, JAV – 109, o Kinijoje – 59.

    Daugiau informacijos: http://europa.eu/!Xw67Pr

Skip to content