• Naujienos
 • 1 mlrd. Lietuvos ekonomikai: jau paskelbta kvietimų gauti paramą už 215 mln. eurų

  Per tris mėnesius Ekonomikos ir inovacijų ministerija iš beveik 1 milijardo eurų finansinės paramos, iki 2023 metų pabaigos numatytos Lietuvos ekonomikai stiprinti, paskelbė kvietimų už beveik 215 mln. eurų. Tai sudaro apie penktadalį visos numatytos sumos.

  „Siekiame verslui pasiūlyti kuo platesnį paramos priemonių spektrą, kad jis galėtų investuoti į savo ateitį ir prisidėti kuriant stipresnę ir turtingesnę Lietuvą. Raginu verslus aktyviai naudotis šia parama. Ypač tai aktualu dabar, kai labai svarbu investuoti į inovacijas ir atsinaujinančią energetiką“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

  Nuo rugsėjo vidurio paskelbta 12 kvietimų, kurių bendra vertė siekia 214,6 mln. eurų. Verslo, inovacijų ir investicijų srityje jau paskelbta kvietimų už 10,3 mln. eurų, žaliosios ekonomikos srityje – už 90 mln. eurų, o valstybės ir verslo skaitmeninimo srityje – už 114,3 mln. eurų.

  Tarp paskelbtų kvietimų – atsinaujinančių energijos išteklių diegimas, energetinio efektyvumui didinimas, investicijos, skirtos įmonėms atsigauti po ekonominio nuosmukio, finansavimas pradedantiesiems inovatoriams, kuriantiems naujus aukštos pridėtinės vertės produktus, ir kt.

  Beveik 1 mlrd. vertės Lietuvos ekonomikos planas susideda iš 3 dalių. Iki 2023 m. pabaigos įvairiems privataus ir viešojo sektoriaus projektams numatyta paskelbti kvietimų už  365 mln. eurų verslo, inovacijų ir investicijų srityje, 320 mln. eurų numatyta skirti kvietimams valstybės ir verslo skaitmeninimui, 268 mln. eurų – žalesnei ekonomikai.

  Šiuo planu kryptingai siekiama padidinti verslo, inovacijų ir investicijų srities išlaidas moksliniams tyrimams ir eksperimentinei plėtrai (MTEP) – iki 2024 metų jos pasieks 1,5 proc. BVP. Taip pat daug dėmesio skirta startuoliams ir veikiantiems verslams.

  Žaliosios ekonomikos srityje didžioji dalis lėšų skiriama investiciniams projektams, orientuotiems į atsinaujinančius energijos išteklius, siekiant atsisakyti iškastinio kuro naudojimo, taip pat investiciniams projektams, kuriais siekiama didesnio veiklos efektyvumo.

  Skaitmeninimo srityje daugiausia dėmesio bus skiriama naujoms ir esamoms skaitmeninėms paslaugoms verslui ir gyventojams kurti ir tobulinti. Bus plečiamos teikiamos e. paslaugos, daugiau jų bus pritaikyta specialiųjų poreikių turintiems žmonėms, taip pat numatoma skatinti atvirų duomenų naudojimą.

  Išsamesnė informacija apie priemones – čia.

  Ekonomikos ir inovacijų ministerijos informacija

   

Skip to content