• Rūmų laiškas ateities kartoms – Lietuvos nepriklausomybės akto signataro Jono Vailokaičio tėviškėje

    Sintautų kultūros centras inicijavo laiko kapsulės užkasimą 99-eriems metams, kai Lietuva minės 200-ąjį gimtadienį. Laiko kapsulei buvo pasirinkta Lietuvos nepriklausomybės akto signataro Jono Vailokaičio tėviškė Pikžirnių kaime. Čia, lygiai prieš metus, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Šakių atstovybės iniciatyva, rėmėjų lėšomis buvo pastatytas atminimo paminklas, todėl rūmiečiai, jausdami atsakomybę ir moralinę pareigą puoselėti šią vietą bei jos atminimą, mielai palaikė laiko kapsulės užkasimo iniciatyvą.

    KPPAR atstovybė į kapsulę įdėjo Rūmų narių pasirašytą laišką ateities kartoms, simbolinį rūmų ženklą bei rašiklį su J.Vailokaičio parašo faksimile. Kapsulėje taip pat užkastos LR Seimo, rajono savivaldybės, Sintautuose veikiančių įmonių, įstaigų, karių, mokinių dovanos. Pasirašydamas bendrą laišką ateities kartoms, Rūmų atstovybės vadovas Arūnas Tarnauskas visų vardu išreiškė viltį, kad po mūsų šią J. Vailokaičio atminimo tradiciją saugos ir puoselės būsimi Šakių krašto ir Lietuvos verslininkai, plėtosią verslo bendruomenės atsakomybę ir atsidavimą bendram reikalui.

    Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariui, UAB „Livesta“ direktoriui Julijui Sauliui Bazevičiui ši iniciatyva ir branginamas J. Vailokaičio atminimas ypač svarbus. Kapsulė įkasta puoselėjamoje jo senelės – Lietuvos nepriklausomybės akto signataro sesers, gimtojoje sodyboje. Besiformuojančios naujos tradicijos džiugina ne tik signataro tėviškės krašto gyventojus, bet ir verslo bendruomenę.

Skip to content