• Naujienos
 • Rūmų atstovų susitikime su LR Vidaus reikalų ministre aptarti verslui svarbūs klausimai

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai tęsia susitikimus su Lietuvos Respublikos ministrais ir ministerijų atstovais. Praėjusią savaitę Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų vadovai ir rūmų bendruomenės nariai susitiko su LR Vidaus reikalų ministre Agne Bilotaite, viceministrais Arnoldu Abramavičiumi ir Vitalij Dmitrijev.

  Rūmų atstovų susitikime aptarti verslui svarbūs klausimai: rūmų dalyvavimas regionų plėtros tarybų veikloje su balsavimo teise dėl svarbių projektų įgyvendinimo regione, užsieniečių iš trečiųjų šalių įdarbinimo procedūrų supaprastinimas, teikiamų paslaugų skaitmeninimas, viešojo administravimo funkcijų, viešųjų paslaugų, kurios galėtų būti deleguotos verslo asocijuotoms organziacijoms ar privačiam verslui, karantino ribojimų laisvinimo žiedinėse savivaldybėse ir kiti klausimai.

  Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos inicijuotame susitikime dalyvavo Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius, viceprezidentai Vidas Butkus, Arūnas Tarnauskas, tarybos nariai Saulius Valunta, Evaldas Sauliūnas, Vytis Arlauskas, Hegelmann Transporte UAB generalinis direktorius Tomas Jurgelevičius, generalinė direktorė Olga Grigienė, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Rimas Varkulevičius, generalinė direktorė Giedrė Ražinskienė bei kitų regioninių rūmų vadovai ir nariai.

  Verslo atstovai su LR Vidaus reikalų ministre aptarė regionų plėtros tarybų viziją ir socialinių partnerių reikšmę, priimant sprendimus. Kaip pažymėjo LR viceministras Arnoldas Abramavičius, planuose yra regionų plėtros įstatymo peržiūra, siekiant, kad visų socialinių partnerių balsas būtų svarbus.

  Ministrė A. Bilotaitė, bendraudama su Rūmų atstovais, pažymėjo, kad šiandieninė situacija valstybės tarnyboje, teikiamų viešųjų paslaugų kokybė netenkina ne tik verslo ar darbuotojų, bet ir Ministerijos bei Vyriausybės vadovų. Ministrė pristatė siekį, kad viešųjų paslaugų el. dalis pasiektų 80 proc. (šiuo metu el. paslaugų dalis siekia 40 proc.), o viešasis sektorius teikiamų paslaugų kokybe pasiektų privatų.

  Ministerijai pateikti ir verslininkų pastebėjimai dėl neištiriamų nusikaltimų regionuose. Nors draudimo kompanijos ir kompensuoja verslo nuostolius, bet nebaudžiamumo jausmas nusikaltėlius daro vis įžūlesnius. Viceministrai, reaguodami į pastabas, pristatė bendruomenės pareigūnų tinklo kūrimo perspektyvas – toks tinklas padėtų stiprinti ne tik kontrolę, bet ir prevenciją rajonų vietovėse.

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų bei Lietuvos prekybos pramonės ir amatų rūmų asociacijos informacija

Skip to content