• Naujienos
  • Rūmų atstovai susitiko su LR Ekonomikos ir inovacijų ministre

    Lapkričio 18 dieną Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos prezidentas Rimas Varkulevičius, generalinė direktorė Giedrė Ražinskienė, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius ir generalinė direktorė Olga Grigienė susitiko su LR Ekonomikos ir inovacijų ministre Aušrine Armonaite. Susitikime taip pat dalyvavo LR Ekonomikos ir inovacijų viceministrai Eglė Markevičiūtė ir Vincas Jurgutis bei VšĮ „Versli Lietuva“ vadovė Daina Kleponė.

    Susitikime VšĮ „Versli Lietuva“ vadovė Daina Kleponė pristatė kuriamą Inovacijų agentūrą ir jos tikslus. Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija įgyvendina Inovacijų reformą 2.0, kurios tikslas – sukurta aiški ir vientisa inovacijų skatinimo sistema, kuri padės pamatą efektyviai inovacijų ekosistemos plėtrai ir sudarys sąlygas prioritetinių ekonomikos sektorių vystymuisi tarptautiniu mastu. Reformos pagrindas – vienos Inovacijų agentūros įsteigimas, konsolidavus inovacinės veiklos skatinimo funkcijas. Pertvarkos metu į vieną agentūrą bus konsoliduotos visos su inovacinės veiklos ir verslo skatinimu susijusios valstybės funkcijos, kurias šiuo metu atlieka kelios įstaigos – Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra, „Versli Lietuva“ ir Lietuvos verslo paramos agentūra. Teigiama, kad tai padės sukurti efektyvų verslo aptarnavimą pagal „vieno langelio“ modelį, kur įmonės galės gauti visas joms reikalingas paslaugas vienoje vietoje – nuo konsultacijų iki paramos inovatyvių produktų kūrimui. Tačiau verslui kyla abejonių ar tikrai Inovacijų agentūra vienodai rūpinsis verslumo, inovacijų skatinimo ir eksporto paslaugų verslui teikimu.

    Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius susitikimo metu domėjosi apie naujosios agentūros funkcijas ir atsakomybės bei klausė kuo steigiama Inovacijų agentūra padės tradiciniam verslui.

    Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos prezidentas Rimas Varkulevičius teiravosi kaip žadama padėti verslui dėl kylančių elektros kainų. Situacija sudėtinga, nes kainos paaugus kartais, brangimo įtaka įmonėms yra iš tiesų didelė, todėl reikia galvoti apie pagalbos priemones verslui, kad šis brangimas dar labiau nepadidintų prekių ir paslaugų kainų.

    Taip pat rūmų atstovai atkreipė dėmesį, kad Lietuvoje, kur 80 proc. BVP sudaro eksportas, eksporto veikla vis dar nėra apibrėžta ir reglamentuojama jokiu įstatymu.

    Savo ruožtu ministerijos atstovai domėjosi verslo problemomis ir kas įmonėms būtų svarbu inovacijų klausimais, kokios priemonės aktualios atliepiant šiandieninius skaitmeninimo, tvarumo ir Žaliojo kurso prioritetus.

Skip to content