• „Rail Baltica“ Lietuvai: vertė regionams

  LR Susisiekimo ministerijos ir „LTG Infra“ kviečia dalyvauti nuotolinių renginių cikle „Rail Baltica“ Lietuvai: vertė regionams“. Artimiausiame renginyje bus koncentruojamasi į projekto atkarpą Kaunas – Lietuvos ir Lenkijos siena bei pristatomos naudos Marijampolės regionui. Renginys vyks balandžio 30 d. 13:00-15:00 val.

  Projekto „Rail Baltica“ pirmąjį etapą Lietuva įgyvendino dar 2015 metais – europinės vėžės geležinkelio linija buvo nutiesta nuo Lenkijos-Lietuvos sienos link Šeštokų, Marijampolės, Kazlų Rūdos ir Kauno. Šio etapo metu įrengta 123 km ilgio europinio standarto tarpvalstybinis geležinkelis, kuriuo tarp Kauno ir Balstogės iki pandemijos kursavo keleiviniai traukiniai, o pernai metais „LTG Cargo” kartu su partneriais pirmą kartą geležinkeliu pervežė vilkikų puspriekabes. Šiuo metu šiame ruože vykdomas teritorijų planavimas tolimesnei infrastruktūros plėtrai ir modernizavimui, kad ateityje keleiviniai traukiniai galėtų važiuoti globalaus „Rail Baltica“ projekto parametrus atitinkančiu greičiu.

  Vykstant aktyviems projekto darbams LR Susisiekimo ministerija ir AB „LTG Infra“, kuri yra atsakinga už projekto vykdymą Lietuvoje, skatina miestų ir rajonų savivaldybes aktyviai dalyvauti plėtojant „Rail Baltica“ projektą.

  Renginio organizatoriai maloniai kviečia įsitraukti Marijampolės sav., Kazlų Rūdos sav., Kalvarijos sav., Lazdijų raj. sav., Prienų raj. sav., Alytaus raj. ir Alytaus m. savivaldybių verslo bendruomenes, savivaldos atstovus bei bendruomenės narius ir dalyvauti nuotoliniame susitikime, kuriame bus pristatomas ir aptariamas projekto progresas bei diskutuojama apie naudas, kurias šioms savivaldybėms atneš „Rail Baltica“ projektas.

  Registracija į renginį: https://forms.gle/wpKj2pQtcvg2Zos49.

  Detali renginio programa ir daugiau informacijos: Kvietimas į Rail Baltica diskusiją. Marijampolės regionas

Skip to content