-->
 • Profesinių mokyklų absolventų žinių įvertinimo balas didėja

  2019 m. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai penkiolikoje profesinio mokymo įstaigų organizavo asmens įgytų kompetencijų vertinimus. Vertinimo užduotys buvo parengtos 5498 asmenims. Rūmai asmens įgytų kompetencijų vertinimo laikotarpiui įdarbino 415 kompetencijų vertintojų, buvo sudaryta daugiau kaip 300 asmens įgytų kompetencijų vertinimo komisijų.

  Šiais metais iš anksto planuotame vertinime dėl to, kad nebuvo prileisti, nebaigė mokymo programos ar neatvyko į vertinimą nedalyvavo 497 asmenys. Sėkmingai kvalifikaciją pagal pirminio profesinio mokymo formalias programas įgijo 5001 asmuo.

  Jau kelerius metus iš eilės didžiausią būrį absolventų išleido Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras (865), Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras (762), Kauno technikos profesinio mokymo centras (592) ir Marijampolės profesinio rengimo centras (483). Deja, daugiausiai absolventų išleidžiantis Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras susiduria ir su didžiausiu planuotų ir faktiškai baigusių asmenų skaičių neatitikimu – iš 1075 baigė 865 asmenys, o bendras mokinių „nubyrėjimo“ procentas siekė 19,53 proc.

  Remiantis asmens įgytų kompetencijų vertinimo protokolais yra parengiamos profesinių mokyklų absolventų pažymių vidurkių suvestinės ir nors bendras mokyklos pažymių vidurkis neatskleidžia kiekvieno mokinio pasirengimo, Kauno regiono profesinių mokyklų absolventų žinių įvertinimo balo padidėjimas, nuo pastaruosius dvejus metus buvusio 8,2 iki 8,3 balo, džiugina.

  Asmens įgytų kompetencijų vertinimo (pirminio profesinio mokymo) ataskaitą rasite čia.

Skip to content