• Naujienos
 • Prieš šventes Jonavoje įvyko KPPAR Jonavos filialo narių susirinkimas

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Prezidentas Zigmantas Dargevičius, sveikindamas gausiai susirinkusią Jonavos bendruomenę, kalbėjo: „Šie metai – tikrai istoriniai. Prieš metus verslo pusryčiuose su Žygimantu Mauricu, banko „Luminor“ vyriausiuoju ekonomistu, diskutavome apie ekonominę krizę ir iš kur ji galimai ateis. Tuomet niekas nebūtų net pagalvojęs, kad vos po kelių mėnesių dalis veiklų bus dalinai arba visiškai sustabdyta, valstybių sienos užvertos, o ekonomika smuks labiau nei pesimistiškiausiose  prognozėse. Šie metai atnešė ne tik ekonominius sunkumus, bet ir naują realybę, prie kurios visi turėjome prisitaikyti. Ofisai ištuštėjo, šypsenas paslėpėme po kaukėmis, nebespaudžiame rankų, derybos vyksta internetu, o renginiuose dalyvaujame neišeidami iš namų. Internetiniai susitikimai tapo kasdienybe. Išmokome dirbti nuotolyje. Dar labiau vertiname žmones ir pasitikėjimą.“

  Visi sutinka, kad metai buvo nelengvi. Tačiau Jonavos filialas turi ir kuo pasidžiaugti. Praėjusiais metais už sukurtus inovatyvius produktus, inovatyvių technologijų įdiegimą ir mokslinių tyrimų pritaikymą gamyboje skiriama nominacija „Inovacijų lyderis“ apdovanota uždaroji akcinė bendrovė „A grupė“ šiais metais ne tik įsigijo naujas stakles bet ir savo audiniu išgarsėjo visame pasaulyje.  Uždaroji akcinė bendrovė „Baldai jums“ vykdo pokyčius ne tik gamyboje, bet ir tvarumo bei inovacijų srityse – elektra įmonė apsirūpins iš statomos saulės elektrinės.

  Galime pasidžiaugti,  jog Jonavos įmonės bei įstaigos yra tvarios ir šiemet net kelios jų švenčia solidžius jubiliejus. Tokių įmonių 2020 metais Jonavoje – net septynios. 20-ąjį jubiliejų šiemet mini UAB „Salos NT“, UAB „Gerlukas“  bei Jonavos politechnikos mokykla.  25 metų sulaukė  UAB „Achempak“  bei UAB „Subtilija“. 30 metų švenčia bei sėkmingai dirba toliau  AB „Jonavos grūdai“ bei  UAB „A grupė“.

  Po malonių pasisveikinimų KPPAR Jonavos filialo Tarybos pirmininkas Alfonsas Meškauskas pakvietė  susirinkusius aptarti Jonavos verslo aktualijų.

  Šiais metais Jonavoje įkurtos verslo tarybos pirmininku  buvo išrinktas UAB Achempak direktorius Tomas Krejaras, tad verslo nuomonė Taryboje yra svaresnė ir turėtų  būti išgirsta. Tik ar taip yra realybėje – klausimus kėlė Jonavos verslininkai. Pristačius 2020 metais Jonavos  verslo taryboje nagrinėtas problemas, daug diskusijų sukėlė atleidimo nuo NT ir žemės nuomos mokesčių klausimas. Nors Jonavos filialo siūlytiems atleidimo kriterijams buvo pritarta, tačiau realybėje nuo šių mokesčių buvo atleistos tik tos įmonės, kurių veikla dėl karantino buvo tiesiogiai uždaryta LRV nutarimu. Tuo tarpu įmonės, kurių veikla priklausoma nuo dirbti negalinčių klientų, atleidimo nuo šių mokesčių nesulaukė. Diskusijoje siūlyta inicijuoti nuostatų ar taisyklių dėl atleidimo nuo šių mokesčių  pakeitimą, įvertinant ekstremalius atvejus.

  Kilo klausimų ir dėl biudžeto lėšų, skirtų verslo aplinkos gerinimui Jonavos rajone, panaudojimo tikslingumo. Parama verslui, jonaviečių verslininkų nuomone  –  nėra tik betonas, metalas ir trinkelės. Tačiau kam dar galėtų būti panaudotos šios lėšos – tvarka bei kriterijai lieka neaiškūs.  Dėl to bus kreiptasi į Savivaldybę su pasiūlymais. Kas tai galėtų būti – ar autobusų maršrutai, padėsiantys darbuotojams paprasčiau atvykti į darbus, ar apšvietimas, ar šaligatvių iki verslo įmonių tiesimas – buvo svarstoma susirinkime.

  Netilo klausimai ir dėl viešųjų pirkimų tvarkos, ypač dėl mažos vertės viešųjų pirkimų. Šiuo metu Savivaldybėje vyraujanti praktika – pirkti apklausiant tik vieną tiekėją, tad galbūt galima siūlyti kelti kartelę, apklausiant bent kelis tiekėjus iš sąrašo.

  Rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius, aktyviai dalyvaujantis LR Vyriausybėje vykstančiuose svarstymuose dėl pagalbos priemonių verslui, įsitraukė į diskusiją ir pasidalino savo žiniomis su jonaviečiais. Paminėjo, jog savivaldybėms taip pat bus skirtos lėšos verslo paramai, siekiant suvaldyti pandemiją, tad reikia nesnausti ir teikti siūlymus, kam tokia parama būtų tikslinga.

  Diskusijai besibaigiant, filialo vadovas A. Meškauskas pabrėžė, jog kalbos yra tik tuščias laiko praleidimas,  jei po jų nebus imtasi veiksmų. Susisteminus susirinkime išgirstus klausimus bei pasiūlymus, nutarta kreiptis į Jonavos rajono savivaldybę su siūlymais dėl verslo aplinkos gerinimo Jonavoje.

  Turiningame susirinkime nariai taip pat turėjo galimybę susipažinti su įmonės, atliekančios verslo duomenų analitikos projektų auditą ir konsultacijas Lietuvoje bei užsienio šalyse, UAB Day Q Analytics vadovo Vytauto Siaurusaičio įžvalgomis. Jonavos įmonės, bendrame Lietuvos kontekste, atrodo itin gerai. Net ir tokiu sudėtingu metu, siaučiant pandemijai, stebimas darbo užmokesčio darbuotojams didėjimas. Pristatyme analizuoti viešai prienami VSDFV duomenys, pateikti aiškia ir suprantama forma, suteikia be galo daug naudingos informacijos verslui. Informacija apie atskirų šakų darbo užmokestį, žinios apie atleistus ar priimtus darbuotojus – verslui labai reikalingos ir suteikia pamatuojamą naudą.

  O, kad Jonavos verslas laikosi, vykdo užsakymus ir išlieka konkurencingas net ir tokiomis sudėtingomis sąlygomis – belieka tik pasidžiaugti ir palinkėti sėkmės.

Skip to content