• Naujienos
 • Popietė LR Prezidento Kazio Griniaus muziejuje

  Ketvirtadienio popietę Sūduvos buhalterių klubo aktyviosios narės aplankė Lietuvos Respublikos prezidento Kazio Griniaus memorialinį muziejų, kuris įsikūręs paveldo objekte- XIX a. statytame name, kuriame ir gyveno Lietuvos Respublikos prezidentas Kazys Grinius su šeima.

  Klubo narės ne tik apžiūrėjo muziejaus ekspoziciją, bet ir sužinojo daugybę įdomių faktų apie šią asmenybę, kuriuos papasakojo gidas Tomas Kukauskas. p. Kukauskas kalbėjo, kad XX amžiaus pradžioje Grinių namai tapo Užnemunės kultūrinės-politinės veiklos centru: iš šių namų plito tautos demokratinės nuostatos, kalba, kultūra.

  Šiuo metu muziejaus pagrindinė veikla eksponatų kaupimas ir saugojimas, siekimas visuomenei pristatyti Lietuvos Respublikos prezidento gyvenimą ir veiklą. Gidas Tomas Kukauskas pasakojo apie trijuose kambariuose įrengtas ekspozicijas: pirmojo kambario ekspozicija  skirta atskleisti dr. K. Griniaus svarbiausius gyvenimo faktorius, antrojo –parodoma K. Griniaus politinė veikla nepriklausomos Lietuvos gyvenime ir trečiajame- skirta ekspozicijos dalis jo sūnums- Kaziui, Lietuvos Generalinio štabo pulkininkui, Liūtui, aktyviam lietuvybės puoselėtojui JAV, ir kitiems įžymiems bendražygiams.

  Muziejus gali pasigirti gana aktyvia etnokultūrine šviečiamąja veikla.  Didelę dalį sudaro fotografijos, knygos, dokumentinė medžiaga. Žinios iš praeities suteikia žmogui laisvės, galimybę pažinti savąją kultūrą, ją puoselėti ir kaip duoklę atiduoti ateinančiom kartoms .

  LR Prezidento Kazio Griniaus muziejus laukia naujų lankytojų, vasara puikus laikas pažinti savo krašto kultūrą – apsilankykite.

  Norėtumėte daugiau sužinoti apie Sūduvos buhalterių klubą? Daugiau informacijos rasite čia.

Skip to content