• Naujienos
 • Pirmosios pagalbos mokymai Marijampolėje

  Š.m. kovo 17 d.  Sūduvos buhalterių klubas rinkosi į mokymus „Privalomieji pirmosios pagalbos mokymai. Pagrindinė programa“.

  Pradinės pagalbos nukentėjusiajam suteikimas dažniausiai atliekamas pašalinio žmogaus iki tol, kol bus suteikta profesionali medicininė pagalba. Pirmoji pagalba gali tapti lemtingu žingsniu siekiant išgelbėti žmogaus gyvybę, todėl Sūduvos buhalterių klubo nariai nutarė dalyvauti mokymuose, kuriuose galėjo iš arčiau  susipažinti su svarbiausiais veiksmais, kurių pagalba galima būti užtikrintu, jog teikiama pirmoji pagalba bus tikslinga ir efektyvi.

  „Pirmosios pagalbos tikslas  yra pašalinti  arba stabilizuoti nukentėjusio asmens gyvybei gresiantį pavojų. Prieš teikiant pirmąją pagalbą, reikia įvertinti situaciją ir įsitikinti, kad tai yra saugu. Jeigu yra daug nukentėjusių, pirmiausia pagalbą reikia teikti tiems, kuriuos galima greičiausiai išgelbėti ir kurių gyvybei gresia didžiausias pavojus“, – sakė Snieguolė Tarasevičienė, visuomenės sveikatos specialistė.

  Įvykus nelaimei, žmogaus gyvybę lemia pirmosiomis minutėmis suteikta tinkama pagalba ir laiku pradėtas gaivinimas. Visuomenės sveikatos specialistė  S. Tarasevičienė praktiškai parodė, kaip tai padaryti. Pasak jos, pirmiausia reikia sutvarkyti savo emocijas, o paskui stengtis kaip galima greičiau padėti. Kaip minėjo specialistė, organizmo mirtis – tai pagrindinių funkcijų – sąmonės, kvėpavimo ir kraujotakos išnykimas. Šios funkcijos labai tarpusavyje susijusios, išnykus vienai iš jų, išnyksta ir kitos, prasideda klinikinė mirtis. Pagrindinis gaivinimo tikslas – sudaryti sąlygas, kad gyvybiškai svarbiems organams būtų tiekiamas deguonis tol, kol bus suteikta kvalifikuota medicinos pagalba.

  Dėkojame Marijampolės visuomenės sveikatos biuro  visuomenės sveikatos specialistei Snieguolei  Tarasevičienei už suteiktas ir praktiniu būdu pademonstruotas žinias, kurias būtų galima pritaikyti susiklosčius nepalankiai situacijai.

  Gyvenkime saugiai!

Skip to content