• Naujienos
 • Pirmasis Lietuvos verslo moterų forumas – moterų bendrystė ir organizacijų bendradarbiavimas

  Kauno verslo moterų tinklas, veikiantis Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose, liepos 1 d. pakvietė verslo moteris vienijančias organizacijas į pirmąjį Lietuvos verslo moterų forumą, kurio tikslas – susipažinti tarpusavyje, užmegzti kontaktus ir aptarti galimą tarpusavio bendradarbiavimą.

  „Prieš diskusijas su valdžios ir valstybės atstovais, verslo moteris vienijančios organizacijos susirinko į pirmąjį Lietuvos verslo moterų forumą. Manome, kad daugeliu klausimų reikia vieningos organizacijų nuomonės, kad vėliau problemos ir jų galimi sprendimai būtų svarstomi aukštesniame lygmenyje. Kol neturime vieningų pozicijų, tai niekada niekas neišgirs pavienių pasisakymų – tik įvairiais aspektais išdiskutuoti klausimai ar teikiami pasiūlymai į kuriuos įsigilinta, gali duoti naudos ne tik verslo moterims, bet ir visai visuomenei“, – sakė Irma Kvedarienė, Forumo iniciatorė, Kauno VMT tarybos narė, odontologinių klinikų tinklo Clinic DPC direktorė.

  Džiaugiamės, kad forumo diskusijose dalyvavo atstovės iš devynių organizacijų:

  • Rasmina Čepkauskienė, Kauno moters užimtumo informacijos centro direktorė;
  • dr. Jelena Stankevičienė, asociacijos „Lyderė” valdybos narė, Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Verslo vadybos fakulteto dekanė;
  • Renata Gelažauskienė, Verslo moterų asociacijos (VMA) direktorė, Džiuginta Balčiūnė, VMA valdybos narė ir iLAW // Lextal partnerė, advokatė; Jūratė Rudienė, VMA valdybos narė ir Radisson Hotel Group direktorė; Danguolė Rutkauskienė, VMA valdybos narė ir KTU docentė, Nacionalinės distancinio mokymo asociacijos prezidentė;
  • Ana Zlotkovska, Wileńszczyzna Jest Kobietą (klubo „Vilnija – tai moteris“) steigėja, Vilniaus VMT narė, UAB „Izovoltas“ direktorė;
  • Ūla Pociūtė, Women Go Tech programos vadovė;
  • Kristina Rakauskaitė, WoW University tarybos narių ambasadorė; Dovilė Balinskaitė, WoW University mokymų organizatorė, Vilmantė Chamentauskaitė, WoW University kūrybos ambasadorė;
  • Saulė Motiejūnienė, Kauno VMT vadovė, UAB „Linolitas“ direktorė; Irma Kvedarienė, Kauno VMT tarybos narė, odontologinių klinikų tinklo Clinic DPC direktorė;
  • Dovilė Šipelienė, Panevėžio VMT vadovė, viešbučio „Romantic“ direktorė;
  • Jurga Rimkė, Vilniaus VMT vadovė, UAB „Intra Vires“ direktorė; Vilma Butrimaitė-Mikšionė, Vilniaus VMT narė, MB „Academia Dominorum“ direktorė; Rasa Balčiūnienė-Baltė, Vilniaus VMT narė, UAB „HAI institutas“, UAB „Ambres Art Gallery“, UAB „Femina Bona“ direktorė; Laura Beinorienė, Vilniaus VMT narė, advokatė (advokatės Lauros Beinorienės kontora).

   

  Forumui moderavo Fausta Šeputytė, Lietuvos verslo moterų tinklo vadovė, UAB „Metga“ generalinė direktorė.

  Diskusijų sesiją „Moteris versle“ moderavo dr. Rima Balanaškienė, Kauno VMT tarybos narė, UAB „Aconitum“ generalinė direktorė.

  Diskusijų sesiją „Moteriška ar nemoteriška“ moderavo Deimantė Mitkuvienė, Kauno VMT tarybos narė, DMCONSULTING procesų ir kokybės valdymo konsultantė.

  Diskusijų sesiją „Bendradarbiavimas: sąlyčio taškai“ moderavo dr. Rūta Klimašauskienė, Kauno VMT tarybos narė, UAB „Alfa idėjos ir technologijos“ personalo verslo partnerė.

  Visos organizacijos pristatė savo tikslus ir veiklas pažinties sesijoje. Vėlesnėse sesijose buvo nagrinėjami ne tik moterų bendrystės, verslumo ar palaikymo klausimai, bet ir gilinamasi į  moters prigimtį, istoriją, kultūrą, socialinį gyvenimą, tradicijas ir netgi lietuvių liaudies pasakas.

   

  Pagrindinės forumo įžvalgos:  

  Forume įvardinta, kad labai svarbu mergaites, merginas, moteris palaikyti, dalintis sėkmės istorijomis ir jas drąsinti, taip stiprėtų moterų vaidmuo priimant strateginius sprendimus. Išsilavinimas yra svarbus, bet dar svarbiau – įgyta patirtis. Neturėtų būti moteriškų šabloninių išsilavinimų ir šabloninių profesijų. Visai nesvarbu, kas pirma atsiranda moters gyvenime – šeima ar verslas, svarbu, kad moteris turėtų palaikymą. Labai pasitarnautų privalomas psichologijos kursas mokykloje, taip būtų stiprinamas savęs pažinimas ir pasitikėjimas savimi. Reikia mažinti stereotipus, demonstruojant nestereotipinius elgesio modelius 15-24 metų amžiaus grupei, nagrinėti COVID-19 poveikį moterų verslumui ir kita.

  Ateities planai:

  1. Visos moterų organizacijos, kurios dalyvavo forume, mato galimybę bendradarbiauti ir siekti bendrų tikslų, projektų.
  2. Planuojama organizuoti periodinius teminius susitikimus: sukurti darbo grupes, kuriose būtų toliau plėtojamos tam tikrų klausimų diskusijos ir sprendimų paieškos.
  3. Vykdyti švietimo ir mentorystės veiklas moterims, kurios ketina ar pradeda verslus.
  4. Savo pavyzdžiu vykdyti pokyčius, skatinti moterų pasitikėjimą savimi.
  5. Daugiau kalbėti viešai, organizuojant ar dalyvaujant konferencijose, diskusijose, mentorystės programose, viešuose renginiuose.
  6. Tarpusavyje dalintis informacija, žiniomis ir kompetencijomis.
  7. Skleisti ir viešinti gerąją patirtį, taip pat pasidalinti ir nesėkmėmis / pamokomis tiek tarpusavyje, tiek su kitomis moterimis.
  8. Palaikyti organizacijų veiklas: išreikšti palaikymą vienos kitų organizacijų idėjoms pasirašytinai ar viešai, garsiai išsakant pritarimą.
  9. Sukurti bendrą platformą socialiniuose tinkluose – svarbu pažinti vienoms kitas ne tik kaip organizacijų atstovėms, bet ir asmeniškai.
  10. Organizuoti sekantį forumą kitais metais.

   

  Viso forumo metu vyravo šilta, jauki ir moteriškai bendruomeniška atmosfera. Dalyvės įvardino, kad „labai džiugina, kad Forumas pralaužė ledus ir paskatino bendrą kalbėjimąsi ir diskusijas“.

  „Mes suprantame viena kitą ir žiūrime viena kryptimi. Praturtinsime save ir organizacijas, kai dar daugiau dalinsimės žiniomis, kompetencija, aktyviai įsitrauksime į jaunimo edukaciją. Šis, pirmasis forumas, tai didelis indėlis į ateities Lietuvos verslių moterų grupės augimą“, – apibendrino forumo moderatorė Fausta Šeputytė. 

  Nuoširdžiai dėkojame organizatorėms ir dalyvėms, kurios įdėjo daug sielos ir laiko į Forumo organizavimą. Palaikykime ryšį: vmt@chamber.lt

  Kviečiame išsamiai susipažinti su forume dalyvavusiomis organizacijomis ir diskusijomis:   https://youtu.be/fivtw5LatyY

Skip to content