• Naujienos
 • Pėsčiomis aplink mūsų šalį „Už švarią Lietuvą!”

  Kūrybos kampas 360° organizuoja žygį pėsčiomis aplink mūsų šalį „Už švarią Lietuvą!“ ir kviečia jungtis.  Kūrybos kampas 360° – tai socialinė iniciatyva, plėtojanti darnaus vartojimo ir antrinio dizaino idėjas, besirūpinanti švaresnės ir sveikesnės aplinkos kūrimu. Vykdo edukacinę veiklą organizuodami kūrybinius renginius ir užsiėmimus.

  Dažnai žmogus savo pėdsaką žemėje matuoja pasiekimais ir patirtimis, tačiau retas susimąsto, kokį atliekų šleifą kiekvienas iš mūsų paliekame, bandydami iš gyvenimo pasiimti viską, ką jis duoda. Atėjo metas pokyčiams, kviečiame jus būti šių pokyčių dalimi. Žygis pėsčiomis aplink mūsų šalį „Už švarią Lietuvą!“ – tai mūsų visų šansas ne tik pažinti ir pamilti Lietuvą bei jos gamtą, bet ir susivienyti, siekiant švaresnės aplinkos sau bei ateities kartoms. Šiukšlės – tai mūsų vartojimo pasekmė, tarsi lakmuso popierėlis, jas analizuojant galime suprasti žmogaus-vartotojo elgseną ir ieškoti sprendimų drauge.

  „Už švarią Lietuvą!“ – tai pirmasis 1200 km, 80–ies dienų žygis pėsčiomis aplink Lietuvą. Šio žygio tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į perteklinio vartojimo keliamas problemas ir jų poveikį mūsų planetai bei mūsų sveikatai. Žygio dalyviai surinktas šiukšles analizuos, skirstys į dažniausiai randamų atliekų kategorijas, o tada visuomenę, verslą, mokslininkus ir valstybines institucijas kvies drauge ieškoti sprendimų prevencijai. Kaip galbūt jau žinote, tai nėra pirmoji Kurybos kampo 360° iniciatyva – pernai, kartu su komanda, per 6-ias dienas su tuo pačiu tikslu apėjo Kauną. Dabar leisis į žygį vėl, šį kartą keliaus aplink mūsų šalį Lietuvą. Į šią 80–ies dienų kelionę organizatoriai kviečia visus, kas nori patirti kaip gamta keičia žmogų ir kaip žmogus keičia gamtą.

  Šiemet Europos Komisija paskelbė Europos žaliąjį kursą. Jo tikslas – iki 2050 m. Europą padaryti neutralaus poveikio klimatui žemynu. Atliekų ir taršos problema yra vienas iš didžiausių iššūkių ne tik Europai, bet ir visam pasauliui. Žaliasis kursas kuria tvarios planetos idėją, tačiau ją įgyvendinti galėsime tik tada, kai vieningai spręsime atliekų problemą savo bendruomenėse. Todėl organizatoriai sujungė jėgas su Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir kviečia visus prisidėti prie darnesnės ir tvaresnės planetos kūrimo.

  Žygis prasidės rugpjūčio 15 d. Palangoje. Šią dieną dalyvių laukia Europos Komisijos Atstovybės Lietuvoje organizuojama išlydėjimo šventė ir renginys „Žaliosios europiečių atostogos“. Žygio metu, numatytose 6-ių miestų stotelėse, taip pat vyks susitikimai, diskusijos, edukacinės dirbtuvės ir kultūriniai renginiai vietos bendruomenėms. O lapkričio 7 dieną, po žygio, vyks susitikimas Kaune prie „užaugusios“ meninės instaliacijos.

  Organizatoriai kviečia jungtis ir parodyti Lietuvai ir pasauliui, kad esame pasirengę pokyčiams, pakeisiantiems mus ir mūsų planetos likimą. Kurkime darnią ateitį drauge!

  Žygio pradžios renginys: Rugpjūčio 15, 2020, PALANGA
  Žygio pradžia: Rugpjūčio 16, 2020, PALANGA
  Žygio pabaiga: Spalio 30, 2020, PALANGA
  Žygio uždaromasis renginys: Lapkričio 7, 2020, KAUNAS

  Kviečiame pasižiūrėti žygio pristatomąjį filmuką https://www.facebook.com/GiedriusBucas/videos/3245912702096136/

  Žygio maršrutas ir registracija čia.

  Rėmimo paketo dokumentą su rėmimo sąlygomis ir mūsų suteikiamas naudas jums, rasite čia.

  Daugiau informacijos galite rasti žygio Facebook puslapyje: https://www.facebook.com/events/1073134673077139/

Skip to content