• Naujienos
 • Paskelbtas konkurso „Sukurta Kėdainių rajone“ nugalėtojas

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai, skatindami aukštos kokybės, išskirtinių ir konkuruoti  galinčių produktų gamybą, jau 3 kartą apdovanojo konkurso „Sukurta Kėdainių rajone“ laureatą. Šiemet juo tapo bendrovė „Šlapaberžės konditerija“. Apdovanojimą įteikė Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius, Kėdainių miesto rotušėje lapkričio 8 dieną vykusiame verslininkams skirtame šventiniame renginyje ,,Verslo diena“

  UAB „Šlapaberžės konditerija“ ir jos vadovę Dalę Draudvilienę išgarsino tradicinis lietuviškas šakotis. Šis konditerijos gaminys ypač pamėgtas ir populiarus Kėdainiuose. Dalė Draudvilienė šakočio kepimo paslapčių išmoko Josvainiuose, savo vaikystės miestelyje. Persikėlusi į Šlapaberžę gyventi iš vienos moters įsigijo seną nebenaudojamą šakočių kepimo įrangą. Pradėjo savo verslą labai tvarkingoje lauko virtuvėlėje. Per 20 metų virtuvėlė išaugo į modernų cechą. Šiuo metu įmonėje dirba 13 darbuotojų. Kepami ne tik šakočiai, bet ir kiti rankų darbo skanėstai, saldūs grybukai, o pagal senovinį receptą – šimtalapiai. Švieži, kokybiški ir kepami iš natūralių produktų – be konservantų – skanumynai sulaukia ne tik vietinių, bet ir šalies pirkėjų dėmesio.

  Konkurse rungėsi maisto produktai,  kurie garsina mūsų verslininkus ir džiugina pirkėjus visoje Lietuvoje: skanusis kapotos jautienos kumpis, gamintojas UAB „Maisto arsenalas“, ekologiškas – nefiltruotas ir nepasterizuotas – ūkininko Rimanto  Radimono obuolių actas bei nuostabus Kėdainių kraštą reprezentuojantis ir šefų išmonės pareikalavęs desertas – agurkų ledai „Tiltas per upę“. Ledai išskirtinai patiekiami, o gaminami iš šviežių produktų su šaltyje džiovintais agurkais. Paskanauti deserto galite restorane „Grėjaus namas“.

  Konkursui buvo pateikti ir du gaminiai. Laureatu siekė tapti įmonių ir namų ūkyje reikalingi labai stiprūs, iš perdirbto plastiko individualios įmonės „Pakeda“gaminami užtraukiami šiukšlių maišeliai. Jie yra supakuoti į patogius ritinėlius ir gaminami patrauklių žaismingų spalvų. Madai neabejingiems žmonėms gerai žinomas ir vertinamas prekės ženklas „Batų namai“ konkursui pristatė savo kolekcinį gaminį – rankų darbo batus.

  2018-aisiais konkurso „Sukurta Kėdainių rajone“ laureate tapo UAB „Versala“ (direktorė Justina Kočetova) už sukurtą prekės ženklą „Ainiai“, 2017-aisiais konkursą laimėjo gėrimas „Kunigaikščių midus“, kurį gamina MB „Šušvės midus“ (direktorius Erikas Augustinavičius).

Skip to content