• Naujienos
 • Paskelbtas konkurso „Sukurta Kėdainių rajone” nugalėtojas

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai, siekdami skatinti lietuviškų, aukštos kokybės, inovatyvių, išskirtinių, galinčių konkuruoti Lietuvos bei užsienio rinkose produktų gamybą ir vartojimą bei verslo plėtrą Kėdainių rajone, kiekvienais metais rengia konkursą „Sukurta Kėdainių rajone”. Šiais metais gauta 15 dalyvių anketų. Iškilmingo Verslo pagerbimo vakaro metu, Kėdainių miesto Rotušėje, šventės dalyvius sveikino rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis, Lietuvos Respublikos Seimo nariai Tomas Bičiūnas, Viktoras Fiodorovas, Jurgita Sejonienė, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius, KPPAR Kėdainių filialo pirmininkas Egidijus Žaltauskas. Vertinimo komisiją sudarė: Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Muznikas, VšĮ Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Daina Balasevičienė, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių filialo pirmininkas Egidijus Žaltauskas, filialo tarybos narys UAB „Grifinas” atstovas Dainius Cibulskis ir filialo direktorė Ramunė Gustienė. Susumavus komisijos balus, nugalėtoja paskelbta ūkininkė Eglė Valuckaitė – Stašauskienė su gaminiu pomidorų trapučiai „PADUOK POMIDORŲ“, „PADUOK AŠTRUMO“.

  Pomidorų trapučiai „PADUOK POMIDORŲ“, „PADUOK AŠTRUMO“ – trijų skirtingų skonių trapučiai, tinka daržovių nenorintiems valgyti vaikams, o apie suagusiuosius nėra net ką kalbėti – išgraibsto vos paragavę. Traškučiai tirpsta burnoje, pagaminti be konservantų. Geltonos spalvos pomidorų traškučiai pagaminti išgeltonų pomidorų su česnaku ir druska. Žalios spalvos – iš žalios spalvos pomidorų, su daug baziliko ir vos vos druskos. Raudonos spalvos – iš raudonos spalvos pomidorų ir šiek tiek čili pipiriuko.

  Eglė konkursui pateikė dar kelis savo ūkyje sukurtus gaminius: „Džiovinti pomidorai aliejuje“ ir „Slyvų – kriaušių pasimatymas aliejuje“. Ūkininkų Stašauskų šeima, užsiima žemės ūkio produktų gamyba ir savų, užaugintų daržovių, uogų ir prieskonių perdirbimu. Šeimos ūkis, nedideliame 50 arų žemės sklype švariai, be trąšų ir chemikalų augina daržoves, uogas, prieskonines žoleles. Dalis užaugintos produkcijos parduodama šviežių daržovių krepšelių pavidalu, o tai kas neparduodama – perdirbama. Daržovės, uogos, prieskoninės žolelės virsta nuostabaus skonio pagardais, padažais, druskomis, prieskoniais, sriubų mišiniais ir žinoma – įvairiais užkandžiais.

  „Džiovinti pomidorai aliejuje“ – ūkyje auginamos 133 veislės pomidorų, kuriuos perdirbus pagaminamas lietuvių mėgstamas užkandis – džiovinti pomidorai aliejuje. Tai išskirtinis ūkio produktas, kuris pelno klientų simpatijas jau ne vienus metus. Pomidorai džiovinami naudojant itin žemą temperatūrą, taip išsaugant produkto maistines savybes.

  „Slyvų – kriaušių pasimatymas aliejuje“ – užkandis iš slyvų ir kriaušių, kartu su čili ir česnaku. Tobulas derinys šaltiems žiemos vakarams, kuriame subalansuotas skonis pakerės ne vieną

   

  Taip pat konkurse „Sukurta Kėdainių rajone” dalyvavo ir savo išskirtines prekes bei paslaugas pristatė šios įmonės:

  UAB „Kvalitetas”, prekinis ženklas URBANFOOD, su paslauga – Edukacijos, spalvų, skonių ir kvapų terapijos. URBANFOOD – šeimos gamybinė įmonė, užsiimantil ietuviškų uogų, daržovių, žolelių džiovinimui ir malimu mažame Dotnuvos miestelyje, netoli Kėdainių. Tai senelių žemė, ant kurios prieš 40 metų, pradėti statyti namai atgimė kaip maža, jauki gamyklėlė. Įmonė kviečia į edukacijas, spalvų, skonių ir kvapų, kurių metu vaikštinėjama po edukacinį lauką, pasakojant apie senovinius, lietuviškus augalus, ypatingai vertinamus liaudies medicinoje; susipažįstama su lietuviškais tradiciniais amatais: džiovinimu, malimu, distiliavimu. Uoždiama, ragaujama, pajaučiami skirtumai tarp šviežio, džiovinto ir sumalto produkto; atrandamos ryškios spalvos maiste, kurios naudingos maistinėmis medžiagomis, vitaminais ir mineralais. Edukacijos pritaikomos nuo mokyklinio amžiaus vaikų, iki senjorų, darbingo amžiaus žmonėms.

  UAB „Ikarai” –  viena geriausių chemikų, technologų, agronomų ir profesionalių technologinių sprendimų komanda gamina efektyvias skystas trąšas, unikalias savo formule bei yra pripažintos visame pasaulyje. Konkursui pateikė gaminį IKAR Ocean skystąsias trąšas iš PHYSIO produktų klasės. Tai skysta trąša, pritaikyta purkšti per lapus arba laistymui su dideliu jūros dumblių ekstrakto kiekiu (25 %) ir papildyta amonio rūgštimis.

  Jūros dumblių pagrindu pagamintų produktų naudojimas augalininkystės sistemose įgauna pagreitį dėl jų unikalių bioaktyvių komponentų ir poveikio. Jie turi fitostimuliuojančių savybių, dėl kurių padidėja augalo augimas ir derliaus parametrai. Jie turi fitoalicitorinį aktyvumą, nes jų komponentai pagerina augalų gynybines reakcijas, kurios prisideda prie atsparumo kenkėjams, ligoms ir abiotiniam stresui, įskaitant sausrą, druskingumą ir šaltį.

   

  Ūkininkas Marius Grūdė „MG horses“ – terapija su žirgais – gydomasis jojimas. Paslaugą teikia šeimos ūkis, savo veiklą vykdantys nuo 2004 m., pagrindinė ūkio veikla – sportinių žirgų veisimas ir pardavimas. Ūkininkai užauginę ne  vieną šimtą sportinių žirgų. Šeimos ūkio devizas „Laimę kuriame patys“, todėl žirgynas atviras netik krašto žmonėms, tačiau visiems norintiems, teikiamos jojimo pamokos, edukacinės programos, žirgų terapija – gydomasis jojimas specialiųjų poreikių turintiems vaikams. Mokantis prižiūrėti žirgus, jais tinkamai rūpinantis, vedžiojant, gerėja emocijų ir elgesio kontrolė, lavėja bendravimo įgūdžiai, didėja pasitikėjimas savimi, patiriamos teigiamos emocijos. Jojimas, kaip ir kitos veiklos su žirgais, gerina fizinę būklę – lavinama pusiausvyra, koordinacija, gerėja raumenų tonusas, stimuliuojami įvairūs jutimai. Žirgyne specialiųjų poreikių turintys vaikai išgyvena daug emocijų, susipažįsta su iki šiol nepažinta aplinka. Buvimas su žirgais stimuliuoja taktinį, vizualinį, pusiausvyros ir kitus pojūčius.

  VšĮ Genas Kėdainiai – iniciatyvių ir veiklių kėdainiečių klubas, kuris kviečia diskutuoti, inicijuoti ir veikti Kėdainių miesto ir rajono labui. Veiklą pradėjo 2023 m. pavasarį. GENO IDĖJA – suburti žmones, nešiojančius „Geną Kėdainiai“ savyje, ir kuriems rūpi kaip Kėdainiuose gyvensime rytoj.

  Konkurse dalyvavo su dainos Kėdainiams „AŠ NORIU BŪTI ČIA“ viniline plokštele. Veiklos pradžioje komandai gimė idėja sukurti dainą Kėdainiams, kuri taptų kėdainiečių bendrystės simboliu. Kad daina ir vaizdo klipas „išvystų dienos šviesą“, sujungtų visus kėdainiečius ir prisidėtų prie miesto įvaizdžio kūrimo, buvo renkama parama (prisidėjo virš 250 kėdainiečių ir 36 krašto įmonės). Toliau sekė dinos kūrimas, vaizdo klipo filmavimas, pasiruošimas šventiniam koncertui. Liepos 18 d. įvyko dainos ir vaizdo klipo premjera.

  Dainos „AŠ NORIU BŪTI ČIA“ vinilinė plokštelė – unikali ir išskirtinės išvaizdos. Stilingame viršelyje įprasminti gražiausi Kėdainių miesto simboliai. Mėlynos ir geltonos spalvų deriniai pasirinkti įprasminti Kėdainių miesto herbo motyvus. Unikalu tai, jog vinilinė plokštelė pagaminta Lietuvoje, pirmojoje vinilinių plokštelių gamykloje „Greenlakespressing“. Plokštelė pagaminta rugsėjo 3 d. Vienoje plokštelės pusėje pilna dainos versija, kitoje – instrumentinė.

  UAB „Videobankas“ – įmonė įkurta ir veikianti Kėdainiuose. Per daugiau nei 10 veiklos metų, sukūrę ne vieną televizijo laidą, transliuojamą per TV3, LRT televizija, Delfi TV kanaluose ir portaluose. Bendradarbiaudami su įvairių renginių ir konferencijų organizatoriais ir prodiuseriais, įmonės komanda įvykdė daugiau kaip 500 įvairaus dydžio ir sudėtingumo tiesioginių transliacijų.

  Konkurse dalyvauja su Kėdainių kraštą ir žmones garsinančia TV laida „Vasara prie piliakalnio“. Rašytoją Česlovą Milošą įkvėpęs  Kėdainių kraštas: piliakalnis apgavikas, Radvilų pabėgimo kambarys ir jų laikus menantis kepsnys“. Ši laida buvo sukurt UAB „Videobankas“ įmonės, transliuota per nacionalinį LRT televizijos kanalą. UAB „Videobankas“ yra vienintelė įmonė iš Kėdainių, kurie kuria (nuo režisūrinės dalies iki filavimo, montavimo ir pridavimo į eterį) TV laidas nacionaliniam transliuotojui ir didžiausiam „Visat“ įkurtam televizijos kanalui TV3.

  VšĮ Žiedūnės integruotų menų studija, vykdanti veiklą Kėdainių rajone nuo 2015m.  – gaminys Vilnoninė skara „Karalienė“. Studijojekuriami ir siuvami originalūs tekstilės gaminiai, dekoruoti rankų darbo piešiniais, daug dėmesio skiriant tvariam mados principui, lėtai madai, originalumui. Siuvama iš lietuviško lino, vilnos, pusvilnės audinių.

  Vilnoninė skara „Karalienė“ – su natūralaus kailio bumbukais yra tam tikro dydžio, kad būtų galima ją užrišti kaip kapišoną ar apsigaubi pečius kaip skraiste.

  Pavadinimas „Karalienė“ atsirado neatsitiktinai, skara pasipuošusi moteris neabejotinai sulaukia daug komplimentų ir jais dalinasi.

  Skara siuvama iš aukščiausios kokybės itališkos vilnos. Audinys ir bumbukai gali būti pakeisti dirbtinio pluošto audiniais.

   

   

  Žiedūnės Aleknaitės individuali  veikla – Pramoginė, edukacinė tapyba ant tekstilės.

  Su šia veikla Žiedūnė Kėdainiuose veikia nuo 2021 m., kupole „LUKNĖ“. Tai unikali erdvė skirta asmeninėms šventėms, gimtadieniams, krikštynoms, kolektyvų vakarėliams. Švenčių unikalumui ir išskirtinumui siūlo išskirtines edukacines veiklas ir degustacijas.

  Kupole „LUKNĖ“ – pramoginė edukacinė tapyba ant tekstilės yra pati populiariausia veikla. Paslauga universali, nes skirta plačiai auditorijai. Tvarumas – skatinama esamą skarą išmarginti piešiniais, taip ją „prikeliant naujam gyvenimui“, mažinant vartojimą. Taip pat populiari tapyba ant ekomedvilnės maišelių, skatinti ekologiškumą, naudoti tvarius maišelius, suskurti savo vienetinį įvaizdį. Kupole bohemiška aplinka skatina nurimti, susikaupti, nusiteikti kūrybiškai, atsipalaiduoti ir jaustis pakylėtai.

   

  VšĮ „Scarfa“ – kūrybinė agentūra, daugiausiai dirbanti socialinių medijų srityje.

  Dizainas, fotografija, videografija, socialinių tinklų administravimas, turinio kūrimas yra komandos gyvenimo būdas.

  Konkurse dalyvauja su Reklaminiu videoklipu, kurtu Kėdainiuose. Videoklipas yra tiek lietuvių, tiek anglų kalbomis.

   

   

  UAB „Agrošiltnamiai“ – modernus šiltnamių kompleksas, įsikūręs Kėdainių rajone, kuriame auginami lietuviški pomidorai ir agurkai.

   

   

   

   

   

  Įmonės komanda jau 20 metų sėkmingai veikia rūpinasi produktų kokybe ir šviežumu, skatina sveiką gyvenimo būdą, o nuolat skubančiam žmogui – siūlo valgyti šviežias daržoves, nepraradusias tikrojo skonio!

  Konkurse dalyvauja su „Kėdainiuose užaugintais agurkais“.

  Auginimui nenaudojamos cheminės apsaugos priemonės, efektyvios šildymo ir laistymo sistemos, taip mažinant CO2 poveikį aplinkai. Nestandartinę produkciją naudoja perdirbimui , daržoves pakuojant nenaudojamas plastikas. Šiltnamiuose įdiegtos moderniausios technologijos, visi procesai (šildymas, laistymas, vėdinimas) automatizuoti.

  UAB „Kormotech“, įsikūrę Kėdainių Laisvojoje ekonominėje zonoje, gamina šlapią ėdalą katėms ir šunims. Gamykloje įdiegta produkcijos saugos ir kokybės sistema, atitinkanti BRC Visuotinio maisto saugos standarto ir IFS Visuotiniu mastu pripažinto standarto reikalavimus. Įmonė gamina 4 prekių ženklų produkciją, kurią tiekia  į 40 šalių.

   

   

   

   

   

   

   

  Konkurse dalyvauja su Premium kategorijos ėdalu augintiniams – CLUB 4 PAWS. Tai aukščiausios kokybės prekės ženklas, subalansuotai kačių ir šunų mitybai. Ėdalo sudėtis – mėsos pagrindo, papildyta OMEGA 3 ir OMEGA 6, kurie užtikrina augintinio sveikatą. Sudėtis papildyta unikali Intergramix formule, kurioje yra džiovinti gudobelių vaisiai, padedantys normalizuoti kraujospūdį, gerina augintinio širdies funkciją; džiovinti bananai – kurių sudėtyje yra lengvai virškinamų angliavandenių ir skaidulų, skatina gerą virškinimą, turi didelį kalio kiekį. Džiovintuose pomidoruose gausu organinių rūgščių, B grupės vitaminų, padeda normalizuoti kepenų funkciją, džiovintas imbieras teigiamai veikia virškinamojo trakto veiklą ir padeda išlaikyti imunitetą.

  AB „Lifosa“ yra viena didžiausių ir moderniausių Europoje trąšų gamybos bendrovių. Didžiąją AB „Lifosa“ produkcijos dalį sudaro azoto – fosforo trąšos, skirtos praturtinti dirvą ir didinti jos derlingumą.

  Konkurse dalyvauja su universaliomis mineralinėmis trąšomis – MONOAMONIO FOSFATAS KRISTALINIS TIRPUS (MAP). Tai birios, kristalinės, visiškai tirpios vandenyje, koncentruotos azoto – fosforo trąšos. Jomis tręšiami augalai lengviau pasisavina augimui ir vystymuisi reikalingą azotą ir fosforą. Purškiant trąšomis augalų lapus ar laistant juos per kapiliarines laistymo sistemas, užtikrinamas tolygus augalo aprūpinimas reikalingomis medžiagomis. Šios trąšos neturi chloro, natrio, sunkiųjų metalų ar kitų priemaišų.

  2018 m. Lietuvos pramonininkų konfederacijos konkurse „Lietuvos metų gaminys“ apdovanotas aukso medaliu, „Chemijos pramonės grupėje“.

  MB „J Bakery“ – įmonė, užsiimanti tortų ir desertų gamyba pagal užsakymus. Konkurse dalyvauja su gaminiu – „Medaus torto lakštai“.

  Nuostabaus skonio, kvapo ir tekstūros , gaminami pagal tradicinę receptūrą, be papildomų priedų, su tikru sviestu ir medumi, iškočioti rankomis, leidžia sutaupyti laiko gaminant patiems tokius lakštus. Su jais galima pasigaminti tokį medaus tortą, kokio tik pageidaujate. Tai nėra tiesiog torto lakštai – tai kiekvieno prisiminimai apie mamos ir močiutės keptą „Medutį“ ir galimybė perduoti savo vaikams, anūkams, naudojant originalią, išsaugotų tradicijų receptūrą. Vakuuminė produkto pakuotė, leidžia išlaikyti gaminio šviežumą net iki 9 mėnesių.

Skip to content