• Naujienos
 • Pasitarimas URM dėl verslo ryšių su Kazachstanu, Baltarusija

  2022 m. sausio 25 d. Užsienio reikalų ministerijoje vyko susitikimas su verslo asocijuotų institucijų vadovais. Tikslas – aptarti ekonominius ryšius su Kazachstanu ir Baltarusija. Susitikime URM atstovavo viceministras Egidijus Meiliūnas. Rūmų nariams atstovavo Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos viceprezidentas, Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Gailiūnas. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų narių įvardinti aktualūs klausimai:

  1. Galimos problemos, jei bus priimtas sprendimas dėl sankcijų baltarusiškoms prekėms ir žaliavoms.
  2. Išaugę transporto kaštai (pakilo LTG Cargo įkainiai).
  3. Esami ir galimi ateityje (jei bus taikomos sankcijos) atsiskaitymų trikdžiai. Kiek realu, kad bus įvestos sankcijos apribojančios galimybes atlikti mokėjimus iš Baltarusijos?
  4. Ar bus numatytos pagalbos priemonės įmonėms (šiuo metu dirbančioms Baltarusijos rinkoje, ir turinčioms ieškoti naujų rinkų, keisti prekių ir paslaugų porfelį, perorientuoti gamybą bei vadybą)
  5. Eksporto draudimo garantijų suteikimas prekyboje su Kazachstanu ir Baltarusija. Turi būti padidinti eksporto kredito metiniai limitai, sprendžiamas INVEGA garantijų pripažinimo klausimas bankuose. Paprastai bankai pripažįsta Cofaces, EulerHermes, Atradius garantijas, bet šios bendrovės draudžia tik labai išsivysčiusias šalis.
  6. Problemos dėl vizų išdavimo norintiems dirbti Lietuvoje. Nuo 2021 m. gegužės mėn. vis sunkiau vyksta dokumentų pateikimas vizai gauti Almatoje. Įvykiai Kazachstane dar labiau komplikuoją situaciją. Vizų centras Almatoje aptarnauja Pietų Kazachstano, Kirgizijos ir Tadžikistano piliečius. Almatos vizų centras vienintelis regione, būtinai reikalingas mažiausiai dar vienas vizų centras šiame regione, pageidaujama Biškeke (Kirgizijoje).

  Informacija išklausyta, konkrečių sprendimų šiam momentui pateiktais klausimais nėra priimta.

   

  Informaciją parengė: Daiva Vyšniauskienė, Kauno PPA rūmų verslo atstovavimo skyriaus vadovė, tel.: 8 687 36240, daiva.vysniauskiene@chamber.lt

Skip to content