• Pasaulinio inovacijų indekso vertinimo skalėje Lietuva šiemet 38 vietoje

    Lietuva pakilo dviem pozicijomis aukščiau ir užimą 38 vietą tarp 129 pasaulio valstybių.  Aukščiausią – 36 poziciją Lietuva užėmė 2016 metais, o pastaruosius dvejus metus buvo 40 vietoje. Įdomu tai, kad net pagal keturis rodiklius Lietuva patenka į pirmąjį valstybių dešimtuką.

    Pagal rodiklius „Mobiliųjų aplikacijų kūrimas“ ir „Moterų turinčių aukštąjį išsilavinimą, įdarbinimas“ Lietuva yra ketvirtoje vietoje, pagal rodiklį „Mokinių ir mokytojų santykis“ – septintoje, o pagal rodiklį „ISO 14001 aplinkosaugos sistemos vadybos standartas“ užima dešimtą vietą.

    Nuo pat 2015 metų, kuomet į pasaulinį inovacijų indeksą buvo įtrauktas moterų, turinčių aukštąjį išsilavinimą, įdarbinimo rodiklis, Lietuva yra ypač aukštose pozicijose. Palankiai Lietuva vertinama ir ekologinio tvarumo klausimu, tačiau fiksuojamas nepakankamas žinių įsisavinimo rodiklis.

    Pirmosiose Pasaulinio inovacijų indekso pozicijose yra Šveicarija, Švedija ir JAV. Latvija ir Estija šiemet išlaikė tas pačias pozicijas kaip ir pernai: Latvija – 34 pozicija, Estija – 24 pozicija.

    Parengta pagal LR Valstybinio patentų biuro informaciją

Skip to content