• Papildytas įmonių, kurioms be prašymo taikomos mokestinės pagalbos priemonės dėl COVID-19, sąrašas

  Valstybinė mokesčių inspekcija papildė įmonių, kurioms be prašymo taikomos mokestinės pagalbos priemonės dėl COVID-19, sąrašą. Dabar jame daugiau nei 50 tūkst. įmonių.

  VMI Primena, kad sąraše esančios įmonės automatiškai, be prašymo, atleidžiamos nuo delspinigių, joms nebus pradėti mokesčių išieškojimo veiksmai. Analogiškos pagalbos priemonės galioja ir socialinio draudimo įmokoms.

  Po ekstremalios situacijos pabaigos, šios įmonės mokesčiams sumokėti arba mokestinės paskolos sutarčiai be palūkanų sudaryti, turės du mėnesius. Per šį laikotarpį, kol į sąrašą įtrauktos įmonės vertins bei spręs ar jos gali sumokėti mokesčius iš karto, ar visgi nori juos išdėstyti, joms bus taikomos tos pačios mokestinės pagalbos priemonės: nebus vykdomas naujų deklaruotų mokesčių išieškojimas, nuo jų nebus skaičiuojami delspinigiai.

  Dar viena naujiena – VMI sudarė ir paskelbė bei kas savaitę atnaujins papildomą sąrašą įmonių, kurių prašymą taikyti mokestinės pagalbos priemones VMI patenkino. Joms galioja lygiai tos pačios pagalbos priemonės bei nuostatos, kaip ir toms įmonėms, kurios į sąrašą buvo įtrauktos automatiškai, be prašymo.

  Šiame naujame sąraše jau apie 2 tūkst. įmonių. Visi verslininkai apie tai bus informuojami asmeniškai per Mano VMI, o pats sąrašas bus skelbiamas www.vmi.lt, puslapyje „Informacija verslui dėl COVID-19“.

  Valstybinės mokesčių inspekcijos informacija

Skip to content