• Naujienos
 • Pagalbos verslui įvertinimas, pasiūlymai LR Seimo Ekonomikos komitete

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius lapkričio 16 d. dalyvavo LR Seimo Ekonomikos komiteto posėdyje, kuriame domėjosi situacijos analize dėl paramos priemonių, taikytų dėl COVID-19 pandemijos bei karo Ukrainoje.

  Ekonomikos ir inovacijų ministerijos atstovė Rita Armonienė pristatė priemones ir jų teigiamą poveikį. Prezidentas Z. Dargevičius padėkojo ir išsakė poziciją, kad valstybės taikomos pagalbos priemonės verslui COVID-19 laikotarpiu padėjo išgyventi, verslas atsakingai jomis naudojasi, gražina paskolas. Mokesčių atidėjimas, elektros kainos fiksavimas ir dalinis apmokėjimas, 30 proc. GPM ar pelno mokesčio grąžinimas už 2021 m. labiausiai nukentėjusioms įmonėms labai svarbūs žingsniai, verslas dėkoja už juos. Taip pat pabrėžė, kad šiuo metu itin paveiktoms įmonėms priklauso ir tie sektoriai, kurie nukenčia netiesiogiai, pvz.: viešbučiai, nes užsienio turistų esame traktuojami kaip esantys karo zonoje, todėl jie nesirenka Lietuvos.

  Pateikė pasiūlymus:

  1. Praplėsti itin nukentėjusių įmonių sektorius pagal EVRK tiek pramonės, tiek paslaugų sektoriuose.
  2. Fiksuoti gamtinių dujų kainątam tikram laikotarpiui subsidijuojant likusią dalį įmonėms, kurios technologiniuose procesuose yra priklausomos nuo dujų ir neturi galimybės jų pakeisti kitais ištekliais, tai padėtų tiek stiklo, tekstilės ir kitiems pramonės sektoriams, nes jie atsidūrė didelėje nežinomybėje ir kaip kis kaina kitais metais niekas negali pasakyti.

  Pagalbos priemonės verslui padėtų išlaikyti užtikrintumą ir stabilumą planuojant savo veiklą. Ekonomikos komitetas, įvertinęs visus pasiūlymus, teiks savo išvadas ministerijoms.

Skip to content